4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Takmicenja, Moje misljenje o njima.

SANDRA
post Aug 29 2007, 07:43 AM
Post #41





Group: Članovi
Joined: 1-February 07
Member No.: 420
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka gimnazija III d



Rode se talentovaniji, inteligentniji ljudi ali i to zakrzlja ako se ne razvija! Ljubav prema prorodnim naukama steknes, takmicenja su ok ako ih ne shvatis kao nesto od zivotnog znacaja jer ako tako shvatis ova takmicenja matu, fiziku posle ces ceo zivot biti u tripu da moras od svakog da budes bolja i nabijaces sebi komplekse! Nista preozbiljno! Zivi i pusti druge da zive!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuzman
post Aug 29 2007, 08:01 AM
Post #42





Group: Članovi
Joined: 19-February 07
Member No.: 450
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Kuzmanovic Marko
Škola/Razred: 07D



Inteligentniji ljudi se radjaju, to jeste. Ali sada malo skretanje sa teme.
Inteligencija je odredjena brojem svesno koriscenih sinapsi u mozgu. Postoje i vezbe koja omogucavaju pravljenje vecih brojeva veza. Npr takvim vezbama moze da se pristupi memoriji mozga namenjenoj za dugotrajno cuvanje i da se iskoristi kao kratkorocna memorija(kao kada se prepuni ram pa pc pocne da belezi inormacije i na sporije memorije za stalno cuvanje). Tako ima likova koji mogu da zapamte ogromnu kolicinu informacija, ili da napamet sracunaju mnoge slozene jednacine. Tako da se i inteligencija sazreva, i razvija.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 29 2007, 10:19 AM
Post #43





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



TAKMICENJA NISU MERILO ZNANJA!!!!!!!!!!!!!

bre kome to ne ide vise u glavu?! Takmicenje je vise merilo toga koliko je ko imao vremena da sedi i uci/vezba, ma koji predmet bio u pitanju!!

I sleeping, daj molim te, lepo ti je rekao Kuzman, ostavi decka na miru! Sto se mene tice, nije ni morao da ide na takmicenje! Pa sta ako ide u mg? Da li to sto si ti osvojila nesto vise od njega znaci da si ti pametnija? Naravno da ne znaci. E sad, nemoj da menjas kontekst, uopste mi nije cilj da pricam o tome ko je od vas dvoje inteligentniji/pametniji (jer ni ne znam kako bih to uopste odredila, ali nvm), vec hocu da ti kazem: aman, devojko, pa koji ti je ***** on skrivio ako ne ide na takmicenje?!

Poznajem genijalne ljude koji se ne takmice a znaju hemiju extra, mnogo bolje od takmicara. Poznajem takmicare koji veze nemaju s hemijom, a ipak dobro prolaze. Kuzis, nema to veze s tim! Zadaci su bildovanje, i najcesce je uspeh srazmeran vremenu provedenom radeci ih. E sad, ako nemas dobrog profesora koji ce ti skratiti posao i pokazati ti neke "cake" i "fore", maalo su ti manje sanse za uspeh.. a to sto je lik upisao mg i ima bolje profe od tebe ili mene, nikako ga ne obavezuje da se takmici!!

I aman, vise, zgadise mi se takmicenja.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pera Detlic
post Aug 29 2007, 10:36 AM
Post #44





Group: Članovi
Joined: 14-February 07
From: D plejs ver aj liv
Member No.: 442
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG/IVc



Slazem se sa Ivom, pa i ja znam fiziku najbolje u skoli, pa ne idem na takmicenja biggrin.gif


--------------------
Pritisni Alt+F4 za IQ test

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Aug 29 2007, 10:41 AM
Post #45





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



lolz sleeping beauty... mislim da zalazis u vode koje su preko tvoje (i verovatno bilo cije ovde) glave...

govoriti o radjanju sa predispozicijama... ti si svesna da psiholzi ne znaju ni sa 100% sigrunoscu da li je pola nasih osobina nasledno il se stice u prvih 6 godina zivota il neam pojma, a ti govoris da si se rodila sa predispozicijama za prirodne nauke il takmicenja or whatever...


sto se tice inteligencije, da ona najverovatnije jeste urodjena, ali moze da se razvija ( i unazadjuje) tokom zivota...


shvatam ja st ti oces da kazes, al apsolutno ne mogu da se slozim sa tobom... mislim da svako moze sa dovoljno truda il sta vec da radi sta hoce u zivotu.. cak i da bude bolji od teb koja si se rodila sa "predispozicijama" a on nije tongue.gif sve samo zavisi od tebe i tvoje mopgucnosti da mozak usmeris u pravom smeru.. (tj sve se svodi na volju na kraju tongue.gif) jedino sto ne mozes da promenis, to je tvoje "predispozicije" da budes maneken il sta vec (sta ti vredi ako si 1.60) ili da budes najbolji trkac na svetu ako si mnogo visok, ili najbolji plivac ako si nizak... bla bla... za to sto su tu u pitanju fizicke stvari.



takmicenja ne sluze apsolutno nicemu sem mozda licno od coveka do coveka sto ima/nema vrednost i eventualno ti moze pomoci da upises neki dobar faks (medjutim ni to nije zagarantovano, pogledajte iogra ninkovica, olimpijca iz matisa, mislim da ga vec 2 godine zaredom odbijaj MIT ili koji bese koledz on hoce) takmicenja su lepa stavka u vasem rezimeu, olimpijade jos lepsa ali ne ni neophodna ni dovoljna


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 29 2007, 10:55 AM
Post #46





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



QUOTE
mislim da svako moze sa dovoljno truda il sta vec da radi sta hoce u zivotu.. cak i da bude bolji od teb koja si se rodila sa "predispozicijama" a on nije

Ou jea, zato ponekad bubalice (koje ne mogu da razumeju bas najbolje gradivo) imaju visi prosek u skoli od onih koji mogu da uce s razumevanjem ali ih mrzi..

QUOTE(Grashak)
"predispozicije" da budes maneken il sta vec (sta ti vredi ako si 1.60)

Da, ja sam 1.65 sad.gif dusa mi se kida..


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Aug 29 2007, 02:00 PM
Post #47





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



E sad... ovako... ja sam pod predispozicijama mislila na inteligenciju. Npr. ako ja imam drugaricu koja ne razume fiziku... pa da joj dovedete vashu Chalukovicku ne bi je razumela, onda po rechima nekih ovde ona bi mogla da se takmichi... jer jednostavno sve zavisi od zelje, truda i rada... ne slazem se. Slazem se da se ja nisam nauchena rodila... a ni ne znam koliko mi je IQ. Nije me briga. Sve shto znam da postoje razlichiti tipovi inteligencije: kristalisana i neka druga. Ovi prvi su sposobni da razumeju matematiku, fiziku i dr. a ovi ostali nisu. Oni mogu da nauche istoriju, geografiju i dr, ali ne ovo shto prvi mogu, dok ce ovi prvi savladati i ovo shto ovima drugima dobro ide. Tako... shta reci... mozda sam pogreshila kada sam rekla da sam se rodila sa predispozicijama, a mozda i nisam. Ja sigurno nisam genijalac, ali mogu da razumem zadatke iz matematike, samo je potrebno da me neko lepo uvede u osnovnu teoriju. A za sve drugo... izvinjavam se ako sam nekoga uvredila... nije mi bila namera, samo sam rekla ono shto mislim


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pera Detlic
post Aug 29 2007, 02:48 PM
Post #48





Group: Članovi
Joined: 14-February 07
From: D plejs ver aj liv
Member No.: 442
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG/IVc



QUOTE(Iva @ Aug 29 2007, 10:55 AM)
Ou jea, zato ponekad bubalice (koje ne mogu da razumeju bas najbolje gradivo) imaju visi prosek u skoli od onih koji mogu da uce s razumevanjem ali ih mrzi..
*


U osnovnoj vidim lika koji odgovara biologiju kao sto pise u knjizi, i to do reci, cak usred recenice, na istom mestu kao u knjizi kaze slika 23. Odmah vidis da lik nista ne zna, a ruku na srce i nije nesto bistar, i on prodje bolje od mene. Kako me to bacalo u bedak blink.gif Mada dobro, drago mi je zbog njega, dobar mi drug, njemu ce trebati za upis


--------------------
Pritisni Alt+F4 za IQ test

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 29 2007, 03:04 PM
Post #49





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



lol.gif slika 23 XD.gif XD.gif XD.gif

Ja sam vidjala i takve profesore XD.gif


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Aug 29 2007, 03:13 PM
Post #50





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



QUOTE(Pera Detlic @ Aug 29 2007, 02:48 PM)
U osnovnoj vidim lika koji odgovara biologiju kao sto pise u knjizi, i to do reci, cak usred recenice, na istom mestu kao u knjizi kaze slika 23. Odmah vidis da lik nista ne zna, a ruku na srce i nije nesto bistar, i on prodje bolje od mene. Kako me to bacalo u bedak  blink.gif  Mada dobro, drago mi je zbog njega, dobar mi drug, njemu ce trebati za upis
*




lol.gif lol.gif oduvek su mi bili fascinatni za proucavanje takvi izvanredni primerci ljudske vrste



sleeping beauty, vidis, da meni neko dovede calukovicku ni ja nista ne bih razumela ako ne bih pratila sta zena prica.. pokusaj nekad da ne pratis prvih pola sata predavanja i da se ukljucis na poslednjih 15... malo sta ces razumeti... i jos ako vidis ljude oko tebe kako to razumeju a ti ne, to ce da te jos vise demoralise i umesto da pokusavas da razumes reci ces sebi "ma ne ja sam jednostavno previse glupa nikad to necu shvatiti pa necu ni pokusavati"

nemajku svi jednaku ZELJU da znaju matematiku kao ti, pa im od toga zavisi koncentracija.. jednostavno u pogresnom trenutku zivota su odlucili da pokusaju da n auce logiku i na pogresan nacin pa eto im ne ide... medjutim ovi ostali "bubatorski" predmeti.. mozes da se ukljucis na stranici 58 ili kod slike 23 i da naucis.. i osecaces se dobro jer si nesto uspeo sa upola manje truda nego da ucis matis il sta vec... mada sve to verovatno potice iz detinjstva, zavisno od toga kako su te roditelji vaspitali, da trazis logiku u stvarima ili ne... ne mogu da se slozim da su to "urodjene predispozicije"


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smorko_gusic
post Aug 29 2007, 03:25 PM
Post #51


Trandža


Group: Članovi
Joined: 7-September 06
Member No.: 93
Status: Učenik MGa



QUOTE
TAKMICENJA NISU MERILO ZNANJA!!!!!!!!!!!!!

bre kome to ne ide vise u glavu?! Takmicenje je vise merilo toga koliko je ko imao vremena da sedi i uci/vezba, ma koji predmet bio u pitanju!!


Mrzim da se slazem sa ljudima, ali moram da pohvalim ovaj stav, kako sam bio razocaran tamo negde u 7. razredu kad sam shvatio da sam imao uspeha na takmicenjima samo zato sto sam radio puno a ne zato sto sam pametan...

a sto se predispozicija tice, svi imamo samo jednu:
da umremo


--------------------
"Rus je svetski šampion, napisao Tihi Don
režirao Rat i Mir, i leteo u svemir.
Pametan je Medvedov, biće dobar dok je nov,
a kad jednom bude star, biće opet ista stvar.
Jednog dana lično on, ukinuće Tihi Don,
biće opet Rat i Mir, i progonstva u Sibir.
Moj standard se zove JUS
Ne mogu da budem Rus!"
(R.Č.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Aug 29 2007, 03:35 PM
Post #52





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



QUOTE(smorko_gusic @ Aug 29 2007, 03:25 PM)
ne zato sto sam pametan...
*



ko prizna pola mu se prasta..

QUOTE(smorko_gusic @ Aug 29 2007, 03:25 PM)
a sto se predispozicija tice, svi imamo samo jednu:
da umremo
*



a da se rodimo? stalno ubedjujem ljude da sta god radio jednom kad si zachet moras da se rodis... makar se rodio mrtav!


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smorko_gusic
post Aug 29 2007, 03:38 PM
Post #53


Trandža


Group: Članovi
Joined: 7-September 06
Member No.: 93
Status: Učenik MGa



pa da se rodimo sigorno nije predispozicija sa kojom smo rodjeni, nekako to ide drugacijim redom


--------------------
"Rus je svetski šampion, napisao Tihi Don
režirao Rat i Mir, i leteo u svemir.
Pametan je Medvedov, biće dobar dok je nov,
a kad jednom bude star, biće opet ista stvar.
Jednog dana lično on, ukinuće Tihi Don,
biće opet Rat i Mir, i progonstva u Sibir.
Moj standard se zove JUS
Ne mogu da budem Rus!"
(R.Č.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pera Detlic
post Aug 29 2007, 03:44 PM
Post #54





Group: Članovi
Joined: 14-February 07
From: D plejs ver aj liv
Member No.: 442
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG/IVc



Ali jeste predispozicija sa kojom smo zaceti mellow.gif


--------------------
Pritisni Alt+F4 za IQ test

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Aug 30 2007, 08:17 AM
Post #55





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Sto se predispozicija tice, setih se neceg iz jednog drugog topica:

QUOTE(sleeping beauty)
evo ja cu da ti kupim nove, al' da me uputish u tajne tvog uspeha
lol

QUOTE(Teodoros)
OK.  slusaj pazljivo i nemoj nikome da kazes:
prvo, treba da imas roditelje razlicitih nacionalnosti
drugo, treba da se rodis sa velikim talentom
trece, treba da pocnes da radis matematiku od trece godine
a da i cetvrto, da se zoves 'teodor' (= bozji dar)
kapisi?


E bedak, za mene definitivno nema nade sad.gif laugh.gif XD.gif


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Aug 31 2007, 03:14 PM
Post #56





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



QUOTE(Pera Detlic @ Aug 29 2007, 03:44 PM)
Ali jeste predispozicija sa kojom smo zaceti mellow.gif
*




hehe i pera da lupi neku pametnu.. ajde priznaj, ko ti je rekao to da kazes!? e smorko smorko ti si rekao "a sto se predispozicija tice, svi imamo samo jednu:
da umremo" nisi nigde rekao da je u pitanju predispozicija sa kojom se rodimo tongue.gif

sta je bilo prvo kokoska ili jaje tongue.gif


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pera Detlic
post Aug 31 2007, 03:37 PM
Post #57





Group: Članovi
Joined: 14-February 07
From: D plejs ver aj liv
Member No.: 442
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG/IVc



Pretpostavicu da mislis na kokosje jaje, i da mislis na prvo jaje i na prvu kokosku, jer bi u suprotnom pitanje bilo izlisno biggrin.gif Kokoska je nastala evolucijom koja se odigrava dok je embrion, u fazi jajeta(mislim da cak to ima i u kabinetu biologije na onoj retardiranoj slici), sto ukazuje da je prvo jaje bilo pre prve kokoske ph34r.gif

QUOTE(Grashak @ Aug 31 2007, 03:14 PM)
hehe i pera da lupi neku pametnu
*


I corava koka ubode zrno biggrin.gif

This post has been edited by Pera Detlic: Aug 31 2007, 03:39 PM


--------------------
Pritisni Alt+F4 za IQ test

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smorko_gusic
post Aug 31 2007, 03:52 PM
Post #58


Trandža


Group: Članovi
Joined: 7-September 06
Member No.: 93
Status: Učenik MGa



QUOTE
Ali jeste predispozicija sa kojom smo zaceti mellow.gif


Pa ne znam bas...
Abortus ti sjebava teoriju.

A i na temi se govorilo o predispozicijama sa kojima je neko rodjen tako da je sasvim logicno da sam bas na to mislio.


--------------------
"Rus je svetski šampion, napisao Tihi Don
režirao Rat i Mir, i leteo u svemir.
Pametan je Medvedov, biće dobar dok je nov,
a kad jednom bude star, biće opet ista stvar.
Jednog dana lično on, ukinuće Tihi Don,
biće opet Rat i Mir, i progonstva u Sibir.
Moj standard se zove JUS
Ne mogu da budem Rus!"
(R.Č.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Pera Detlic
post Aug 31 2007, 03:56 PM
Post #59





Group: Članovi
Joined: 14-February 07
From: D plejs ver aj liv
Member No.: 442
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG/IVc



Sta su uopste predispozicije? Predispozicije su tendencije ili simptomi koji ukazuju na mogucnost da se razvije odredjen proces, talenat ili poremecaj.
Kad si zacet, postoji mogucnost da se rodis, ili ne?


--------------------
Pritisni Alt+F4 za IQ test

user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smorko_gusic
post Aug 31 2007, 04:02 PM
Post #60


Trandža


Group: Članovi
Joined: 7-September 06
Member No.: 93
Status: Učenik MGa



A ha pa u tom slucaju je u redu, onda sam ja znaci rodjen sa predispozicijom da postanjem prvi precednik predsednistva ujedinjenje socijalisticke planete zemlje...
Mogucnost postoji, ali je malo verovatna...

This post has been edited by smorko_gusic: Aug 31 2007, 04:02 PM


--------------------
"Rus je svetski šampion, napisao Tihi Don
režirao Rat i Mir, i leteo u svemir.
Pametan je Medvedov, biće dobar dok je nov,
a kad jednom bude star, biće opet ista stvar.
Jednog dana lično on, ukinuće Tihi Don,
biće opet Rat i Mir, i progonstva u Sibir.
Moj standard se zove JUS
Ne mogu da budem Rus!"
(R.Č.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: