32 Pages « < 30 31 32 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Koncerti U Srbiji

Djole
post Sep 14 2010, 05:38 PM
Post #621





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



zato sto je svake godine sve manje zanimljivog programa tongue.gif


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Sep 14 2010, 08:19 PM
Post #622


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



QUOTE(Djole @ Sep 14 2010, 06:38 PM)
zato sto je svake godine sve manje zanimljivog programa tongue.gif
*


Ko zna mozda se dozovu pameti biggrin.gif Mozda pozovu RATM XD.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Sep 14 2010, 09:06 PM
Post #623



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



to bre Miško! biggrin.gif


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dadkristy94
post Sep 14 2010, 09:33 PM
Post #624





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
From: Beograd
Member No.: 1.066
Status: Van MGa
Ime i prezime: Kristina Radojević
Škola/Razred: I beogradska gimnazija III/5



QUOTE(pyost @ Sep 14 2010, 06:20 PM)
Zato sto je ona baksuz tongue.gif
*


Hej, to mogu samo ja da kazem dry.gif
Ne dozvoljavam random ljudima da iznose takve cinjenice o meni tongue.gif


--------------------
''Manifesta haud indigent probatione''
(Za ono sto je jasno dokazivanje nije potrebno) XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
little-kathy
post Sep 16 2010, 09:47 AM
Post #625





Group: Članovi
Joined: 6-February 08
Member No.: 872
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Katarina Micic
Škola/Razred: 4.c



QUOTE(dadkristy94 @ Sep 14 2010, 10:05 AM)
A ti ne ides ? Haha ! Drustva bez, Znala sam da blefiras tongue.gif XD.gif
btw. I dalje bih rekla da te nesto nervira XD.gif
*


naravno da ne XD.gif zasto bih isla da slusam tamo neki gay britanski klub i to za 2000din??? XD.gif
mene? mene nista ne nervira! XD.gif tongue.gif ja sam savrseno srecna i zadovoljna osoba biggrin.gif cool.gif
a ti ides na bele lazi XD.gif


--------------------
ja sam dete srece :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dadkristy94
post Sep 16 2010, 11:40 AM
Post #626





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
From: Beograd
Member No.: 1.066
Status: Van MGa
Ime i prezime: Kristina Radojević
Škola/Razred: I beogradska gimnazija III/5



Koliko smajlica XD.gif Anyway, drago mi je ako si ti savrseno srecna i zadovoljna wink.gif Ne, ne idem na White Lies, mislim posto ti neces da ides da mi pravis drustvo sad.gif


--------------------
''Manifesta haud indigent probatione''
(Za ono sto je jasno dokazivanje nije potrebno) XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Oct 28 2010, 10:18 PM
Post #627





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Jel mi se samo ucinilo ili sam primetio danas na jazz festivalu neku ekipicu sa foruma? Prosto mi prijatno kad vidim mladje generacije da se kulturno uzdizu umesto da samo uce neka sranja po ceo dan biggrin.gif

Meni je doduse bilo uzasno dosadno na samom koncertu... toliko da mislim da sam zaspao u jednom trenutku i da sam posle otisao dosta pre kraja. Eto svaki dan covek nauci nesto novo. Dakle postoji i jazz koji je dosadan. :/


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Oct 29 2010, 10:27 AM
Post #628


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



QUOTE(Djole @ Oct 28 2010, 11:18 PM)
Jel mi se samo ucinilo ili sam primetio danas na jazz festivalu neku ekipicu sa foruma? Prosto mi prijatno kad vidim mladje generacije da se kulturno uzdizu umesto da samo uce neka sranja po ceo dan biggrin.gif

Meni je doduse bilo uzasno dosadno na samom koncertu... toliko da mislim da sam zaspao u jednom trenutku i da sam posle otisao dosta pre kraja. Eto svaki dan covek nauci nesto novo. Dakle postoji i jazz koji je dosadan. :/
*


Ajd da ne raspredamo o tome na face..

Ja sam dosao na koncert bez uradjene domace zadace i nisam znao da treba da ocekujem avangardu XD.gif Ocekivao sam Vejnove bop standarde iz solo i Miles Davis perioda (drugi veliki kvintet), kad ono BUM BAP BIP TRAS free jazz biggrin.gif

Koliko energije ima dekica ***** li mu zivot XD.gif

Elem, ne znam Djole, verovatno nisi navikao na takve svirke. Treba imati malo iskustva da znas STA da slusas da bi mogao da cujes smile.gif Prosle godine, kada je dosao Joe Lovano sa svojim NONTETOM (to ne umem da izgovorim, ali ih ima 9 XD.gif) meni je bukvalno iskrivio mozak XD.gif Ja sam tada, sto je najgore od svega znao sta treba da ocekujem, ali nisam mogao da pohvatam ni pola sto su njih devetorica u isto vreme pokusavali da mi kazu na razlicite nacine XD.gif

Elem, free jazz je takav, bez jasnih struktura, gomila ideja, nekad previse haoticno. Ja nisam uspeo da ispratim ceo koncert, ali kad sam se ukljucio negde oko 10og-15og minuta, odusevio sam se. Nervirao me je Patituci na pocetku, mnogo je jeo govna i nije hteo da poveze pesme. Tek kad je zavrnuo rukave i krenuo da cepa po groove-u postalo je dojaja. Jbg, tesko da mozes pohvatati sve, ali sa onim sto pohvatas mozes da snimis 10 albuma XD.gif

Trebao si ostati do kraja, propustio si 2 bisa, poslednja stvar je bila mnooogo dobra smile.gif

Meni jedan od boljih jazz nastupa, a i sire.. Ako ne i najbolji XD.gif

edit: Samo da napomenem, ovo nije bio bas pravi free jazz, posto je dosta bop orjentisan, narocito pred kraj kada su presli u hard bop.. Cisto da me neko ne hvata za jezik XD.gif Mislim da je termin za ovo Post Bop sta god da je to XD.gif

This post has been edited by LoshMeeBre: Oct 29 2010, 11:24 AM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Oct 29 2010, 11:32 AM
Post #629





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Nisam navikao svakako, prvi put slusam bilo sta slicno. Nekako ne mogu tacno da opisem sta mi je smetalo zapravo. Mislim rekao bi mozda da mi je smetao spori tempo, ali ima tona spore muzike koju volim. Verovatno je do toga sto svako svira nesto svoje, bez preterane povezanosti. Znaci free jazz je kad n ljudi svira n pesama u istom tempu? ... ne znam, ici cu sa opcijom da su ukusi jednostavno razliciti, i da ovo ne spada u moj. Sto ne znaci da necu otici sledeci put kad mi neko preporuci neki jazz tongue.gif


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Oct 30 2010, 10:00 AM
Post #630


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



QUOTE(Djole @ Oct 29 2010, 12:32 PM)
Znaci free jazz je kad n ljudi svira n pesama u istom tempu? ... ne znam, ici cu sa opcijom da su ukusi jednostavno razliciti, i da ovo ne spada u moj. Sto ne znaci da necu otici sledeci put kad mi neko preporuci neki jazz tongue.gif
*


Pa nije sve bas tako biggrin.gif Free jazz je jako sirok pojam, nastao je kao pokret da se jazz muzika oslobodi sto vise pravila i muzickog nasledja iz proslosti kako bi se nastavilo sa inovacijama, ali da to idalje bude muzika smile.gif

U nekom idealu, free jazz znaci da ne postoji ritam sekcija, svi su ravnopravni, svako ima pravo da svira sta hoce, solira bez ikakvih pravila, ali da ipak bude deo grupe. Bop jazz je u vreme stvaranja free jazz pokreta usao u neki ustaljeni rezim:

Tema-Solo na temu duvacke sekcije i klavira uz pratnju ritam sekcije-solo ritam sekcije bez ostalih muzicara-Tema

I iako je bop i modalna muzika donela veliku slobodu u soliranju i skoro beskrajne mogucnosti, sama struktura je cesto bila problem jer je smanjivala inovativnost, uzbudljivost.. Naravno svuda imas neke promene na gornju formulu (npr. pesma koju je komponovao Shorter za kvintet Miles Davis-a "Nefertiti", u njoj se duvacka sekcija bavi groove-om, a ritam sekcija solira preko tog groova), ali uglavnom znas sta mozes da ocekujes..

E u free jazzu ne znas sta da ocekujes XD.gif

To moze biti bilo sta, moj omiljeni free jazz band je onaj koji drzi basista William Parker, on ih usmerava ali konstantno drzi jak groove oko koga se oni vrte na jaaako cudne nacine. Toga u petak nije bilo u prvoj polovini svirke i meni je bilo tesko da se ukljucim iako sam cuo dosta takvih stvari.

Free jazz dobrih muzicira ti moze dati toliko mnogo, ali trazi od tebe mnogo aktivnog slusanja. Koliko ulozis toliko dobijes biggrin.gif

BTW. ne mora cak biti ni isti tempo XD.gif Postoji pokret M-BASE gde forsiraju razlicit tempo i razmere takta medju clanovima benda koji se poklope u NEKOJ tacki XD.gif Ako postoji pravilo, postoji neko ko ga je pogazio smile.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
dadkristy94
post Jan 25 2011, 06:44 PM
Post #631





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
From: Beograd
Member No.: 1.066
Status: Van MGa
Ime i prezime: Kristina Radojević
Škola/Razred: I beogradska gimnazija III/5



http://kontraweb.net/vesti/hurts-25.-maja-u-beogradu.html
Nije mi bas jasno ovo ogranicenje na 4000 ljudi rolleyes.gif


--------------------
''Manifesta haud indigent probatione''
(Za ono sto je jasno dokazivanje nije potrebno) XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

32 Pages « < 30 31 32
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: