12 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rep Kutak, hip hop mada faka

Kipar
post Nov 7 2008, 12:00 AM
Post #1





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



http://www.serbianunderground.com/index.ph...tart=0&limit=50

ovde mozete naci gomilu albuma afirmisanih i neafirmisanih izvidjaca , posto ne moze svako da slusha rep preporuci cu vam 2 albuma

FTP - secash li se bebi dol - po naslovu mozete zakljuciti da se radi o sprdnji. FTPovci su ekipa sa nbga , tekstovi su im duhoviti , na neki cudan i uvrnut nacin , poslushajte , od gostiju sa njihovog albuma izdvoio bih proroka sa fruske gore/

skubi predstavlja Gazda Paju - funked up - gazda je po meni najbolji reper od novije skole. Album sadrzi 4 lagane pesme , sa veselim bitom , opustenom atmosverom.

toplo preporucujem ova dva buma


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Neonkitza
post Nov 7 2008, 12:20 AM
Post #2


Spammerkitza


Group: Članovi
Joined: 26-August 06
From: WoW Beta
Member No.: 80
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Studentkinja ETF-a



a kakvo je rep *****,to je najvece ***** ikada u istoriji muzike ;p
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Nov 7 2008, 12:22 AM
Post #3





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



agree tongue.gif

jk, ne slusam, bzvz mi, al nemam nista protiv toga iskreno...

This post has been edited by Hannibal Lecter: Nov 7 2008, 12:23 AM


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Nov 7 2008, 12:23 AM
Post #4





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



rep nije muzika tongue.gif , admini bristie ovaj i prethodnih 2 posta , to je off , kada preslushate ona gore dva buma mozemo da pricamo da je nesto *****

This post has been edited by Kipar: Nov 7 2008, 12:25 AM


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Nov 7 2008, 12:34 AM
Post #5


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



Nina kao prvo ZNAM da imas peru deformeru na telefonu, a veca uvreda za muziku i ukus ne postoji...

Kao drugo molio bih ljude koji su culi govedinu, in da club i jos 2.5 pesme da ne seru o tome kako je rap muzika najvece sranje u istoriji jer ne znaju.. Ja ne serem da je metal sranje ja samo kazem da mi ne prija zvuk drljanja el gitare, pa opet i tako ima jako dobrih pesama..
Ako se stvarno razumes i kontas hip-hop ondak ok, daj argumente zasto jeste najgora muzika u istoriji i prestacu da slusam, brisem svih 70gb sa kompa.. Do tad ne seri tongue.gif


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Nov 7 2008, 12:46 AM
Post #6





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



Da obrazlozim. Moj brat slusa samo hip hop/rap i to iskljucivo domaci, sto ce reci Marcelo, Ajs Nigrutin/Bad Copy, Struka, VIP, DeNiro i jos mnooogo toga. Uopste mi ne prija zvuk, ali uopste :/

Stranog se i nisam mnogo naslusao, tako da necu mnogo da filozofiram, kako god, postujem druge ukusue, ja licno ne gotivim... wink.gif


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Nov 7 2008, 10:22 AM
Post #7





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



QUOTE(Neonkitza @ Nov 7 2008, 01:20 AM)
a kakvo je rep *****,to je najvece ***** ikada u istoriji muzike ;p
*



Khmturbofolkkhm.

Mada je diskutabilno da li su i jedno i drugo vrste muzike uopste.

Rep je vise... poruka, dok bi turbofolk bio nesto suprotno.


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Nov 7 2008, 02:51 PM
Post #8



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



Tako je rep je poruka, a ovo sranje što se emituje na MTVju NIJE REP, to je neko vnoGo što teži da bude hip hop, tipa 50cetn, Lil Wayne, Solja Boy, P.Diddy itd. itd. dry.gif, realno zlatne godine stranog repa su bile od '88 do '93, jedino možda 2pac do '96 posle jakooooooo malo, i dobre grupe i reperi su imali izdanja koja su lošija od predhodnih, meni se jedno sviđa Eminem od ovih sadašnjih repera, Snoop se raspao, možda Jay Z


Naš rep je solidan, mada ima puno retarda koji se kurče ko kreteni, tipa Juce, najjjjjjjbolji je naravno Beogradski Sinikat biggrin.gif, Nigrutina obožavam jer lepo sve(uključujući sebe) isproziva XD.gif, pre je bilo dobrih grupa tipa CYA, VIP, Bad Copy, trenutno ima malo dobrih repera, skoro mi se svideo M.A.X., ima dobre rime i poruku wink.gif


Meni je omiljen politički i socijalni rep, jer daje neku poruku i kritikuje društvo wink.gif, a najjjjjjjjjjviše mrzim ove koji repuju o tome koliko imaju love i koliko im je kurvi popušilo kurčeve(ako ih uopšte imaju) dry.gif

ako želite da čujete neki dobar rep odslušajte, bar po meni :

Public Enemy - Fight the power, po nekim listama najbolja u istoriji repa

2pac - I don't give a ****, Thugz mansion, Hail Mary itd., ma sve njegovo je dobro XD.gif

Beogradski Sindikat - SVE XD.gif, al ako bih nešto izdvojio to je : Niko ne može da zna, Duga je ulica, Povratak, Na bojnom polju, Ja u životu imam sve, Ljiga, Oni su i naravno Govedina itd., možda sam nešto zaboravio XD.gif



--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Nov 7 2008, 03:04 PM
Post #9





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



I Eminem se raspao... Na "Re up"-u od pesama koje on peva ne moze pola pesme dobre (kao ranijeee) da se sastavi i sad cu mozda da zvucim kao Kipar, ali o Eminemu mogu svima da vam solim pamet smile.gif tako da ovo sto sam rekla stoji... Osim "I'm gone" one dve nove sa "Curtain call"-a isto su ****. Cisto sumnjam da ce on ikada vise napraviti album kao sto ih je imao dobrih... sad.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Nov 7 2008, 04:21 PM
Post #10


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



Eo ovako.. Da i ja napisem ponesto.. Bar ovde mogu da serem koliko hocu XD.gif

@maxy: Eminem se stvarno raspao.. On je na prva 2 albuma jedna licnost, a na druga 2 nova licnost.. Na prva 2 je bio surov, surov, groteskan i imao je poentu i to je bilo manje vise ok i zanimljivo i jedinstveno.. Od 3eg postaje mekan, a na 4om se skroz raspao.. Postao je neka mesavina conscious i hard core MCa i naravno kad spojis ta dva dobijes razblazenu limunadu.. Njaaah.. Niti je najbolji HC reper, niti je najbolji conscious raper niti je najbolji beli reper, ali misli da jeste.. I tu je njegov problem.. Ono sto mu priznajem je da se probio u mainstream sa nekim stvarima koji nisu bile sh.it

@badza: baaaaadzo sto sam ti rezao 40gb muzike da bi ti idalje proglasavao Jay Z-a za najboljeg novijeg repera.. Nemo to da mi radis XD.gif Elem zlatno doba je bilo od 88-93,94,95.. Tada je nastao gangsta rap koji je manje vise ubio veliki deo hiphop kuture i od rap-a napravio industriju.. Plus tada su poceli da smaraju ljude za copyrights za koriscene semplove u pesmama tako da se desavalo da ceo album povuku iz prodaje zbog nekog tamo sempla na jednoj pesmi.

srecom 98/99 ponovo pocinje dalja evolucija hiphop-a, tzv new school alt rap (mos def, talib kweli, company flow, atmosphere, aesop rock, cyne, cannibal ox, rootsi (mada su oni stariji), slum village, dj shadow etc etc etc. ).. E badzo preslusaj njihove albume pa pricaj o novim ljudima tongue.gif


@ljudi koji su rekli da rap nije muzika.. Ajde da se ne frljamo terminima.. HipHop se koristi kao izraz za subKulturu i za pokret u muzici.. Rap je deo hip hop muzike tj muzika.. Ne kontam to kao rap nije muzika nego poruka?? Svaka umetnost treba da ima poruku ohmy.gif To sto su u rap-u jako vazni tekstovi (mada u danasnjim MTV sranjima i nisu), ne znaci da je sve u tekstu.. Necu da duzim posto sam i onako napisao previse, ali eo pustite neku pesmu od DJ Shadow-a, jednog od najpoznatijih new school DJeva HipHop-a i ko mi kaze da je to tehno ima da ga gadjam peglom jer nije.. A nema nijednu rec.. Sad kako je to poruka a nije muzika??


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Nov 7 2008, 04:29 PM
Post #11



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



Ja sam mislio na main stream, ne verujem da će neko od ljui koji ne sluša baš te repere kad pomisli na rep da se seti undergrounda, a od ovoga što si mi narezao sam za sada stigao da slušam Inmmrtal tehnique, PE, Wu Tang, Mos Def, Ice Cube. . .

i naravno da je rep muzika . . .ffs wink.gif


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Nov 7 2008, 09:39 PM
Post #12





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(SBS @ Nov 7 2008, 03:51 PM)
Tako je rep je poruka, a ovo sranje što se emituje na MTVju NIJE REP, to je neko vnoGo što teži da bude hip hop, tipa 50cetn, Lil Wayne, Solja Boy, P.Diddy itd. itd. dry.gif, realno zlatne godine stranog repa su bile od '88 do '93, jedino možda 2pac do '96 posle jakooooooo malo, i dobre grupe i reperi su imali izdanja koja su lošija od predhodnih, meni se jedno sviđa Eminem od ovih sadašnjih repera, Snoop  se raspao, možda Jay Z
Naš rep je solidan, mada ima puno retarda koji se kurče ko kreteni, tipa Juce, najjjjjjjbolji je naravno Beogradski Sinikat biggrin.gif, Nigrutina obožavam jer lepo sve(uključujući sebe) isproziva XD.gif, pre je bilo dobrih grupa tipa CYA, VIP, Bad Copy, trenutno ima malo dobrih repera, skoro mi se svideo M.A.X., ima dobre rime i poruku wink.gif
Meni je omiljen politički i socijalni rep, jer daje neku poruku i kritikuje društvo wink.gif, a najjjjjjjjjjviše mrzim ove koji repuju o tome koliko imaju love i koliko im je kurvi popušilo kurčeve(ako ih uopšte imaju) dry.gif

ako želite da čujete neki dobar rep odslušajte, bar po meni :

Public Enemy - Fight the power, po nekim listama najbolja u istoriji repa

2pac - I don't give a ****, Thugz mansion, Hail Mary itd., ma sve njegovo je dobro XD.gif

Beogradski Sindikat - SVE XD.gif, al ako bih nešto izdvojio to je : Niko ne može da zna, Duga je ulica, Povratak, Na bojnom polju, Ja u životu imam sve, Ljiga, Oni su i naravno Govedina itd., možda sam nešto zaboravio XD.gif
*



ako izdvajash M.A.X.-a i flopa onda nemam reci. M.A.X. je solidan , flop je nikakav.


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Balder
post Nov 8 2008, 12:19 PM
Post #13





Group: Članovi
Joined: 26-July 08
From: Beograd
Member No.: 1.078
Status: Van MGa
Ime i prezime: Danko Petrovic
Škola/Razred: Visoka Elektrotehnicka Skola... vecno druga...



Rep je poruka XD.gif Ajde da se drogiramo, duvamo, jedemo govna i ne radimo nista u zivotu... ***** ih u poruku XD.gif

Pero Deformero je parodija, a rap je... Ne znam, kao sto rekoste nije muzika... Ali je problem sto je i tekst u 95% slucajeva jedno veliko pro*****vanje... Tipa Kesh, Kolica, Shmekerica, i sl... Cast izuzecima sa nekim ok, socijalnim tekstovima, ali realno jako ih je malo...


--------------------
"Zato vjerujem u sebe, rijeci su suvisne i to dobro znam, jedino Gavrilo Princip je spas, da uzmem utoku i pucam u vas... Bjedne egoiste, lazne moraliste."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Nov 8 2008, 12:37 PM
Post #14





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(Balder @ Nov 8 2008, 01:19 PM)
Rep je poruka XD.gif Ajde da se drogiramo, duvamo, jedemo govna i ne radimo nista u zivotu... ***** ih u poruku XD.gif

Pero Deformero je parodija, a rap je... Ne znam, kao sto rekoste nije muzika... Ali je problem sto je i tekst u 95% slucajeva jedno veliko pro*****vanje... Tipa Kesh, Kolica, Shmekerica, i sl... Cast izuzecima sa nekim ok, socijalnim tekstovima, ali realno jako ih je malo...
*



ovo je predrasuda , i otkud tebi prava da govorish tako o repu , isto kao kada ja kazem da su svi metalci satanisti! , ae poshtedi me ovakvih govana , ti shto si cuo 3 pesme pa mislish da mozes da diskutujesh. Decko ti si ogranicen sto se tice repa i ne znash o cemu pricas!

otvorio sam temu da skines dva lbuma i kazes nesto o njima a ne o repu uopshte , JEBALE VAS PREDRASUDE U SVAKOM SMISLU NE SAMO STO SE TICE REPA , NEGO SVEGA


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Nov 8 2008, 01:25 PM
Post #15





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



poslednja recenica posta iznad... zar ti nisi onaj sa ooogromnim predrasudama prema homoseksualcima? XD.gif

anyway, zaaaboga, ne mozete na osnovu nekoliko najpoznatijih rap pesmica koje su se vrtele na TV-u da kazete kakav je rap...

btw btw, ja prestadoh da branim metalce da su satanisti otkad sam cula pesmu "Hells bells" wink.gif XD.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Nov 8 2008, 02:05 PM
Post #16





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(maxydelanoche @ Nov 8 2008, 02:25 PM)
poslednja recenica posta iznad... zar ti nisi onaj sa ooogromnim predrasudama prema homoseksualcima? XD.gif

anyway, zaaaboga, ne mozete na osnovu nekoliko najpoznatijih rap pesmica koje su se vrtele na TV-u da kazete kakav je rap...

btw btw, ja prestadoh da branim metalce da su satanisti otkad sam cula pesmu "Hells bells" wink.gif XD.gif
*



dokazano je da homoseksualnost nastaje kao poremecaj lucenja hormona i ja se zalazem da ti ljudi trebaju da budu leceni , da im se pruzi sva neophodna nega.

i necemo vishe o ovome

postoje 'satanisti' ali nisu svi to je poenta price. kao sto nisu svi komerc , koa shto ne pricaju svi o drogama .... sto se tice repa


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Nov 8 2008, 02:21 PM
Post #17





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



Posto sam se ( ne svojom voljom ) naslusao najgoreg komercijalnog repa mogu da kazem da mi 0.5$ smeta vise od narodnjaka.. Dobijam osip kad ga cujem.. Takodje i P.Diddy(ili daddy...whatever) i ostala kompanija.. Ako je rep i pusta se na MTV-u skoro sigurno je sranje.

Imam na kompu best of Cypress Hill, Public Enemy, Wu-Tang Clan.. I Govedinu by Beogradski SIndikat.. To je to valjda.

@kipar: ili je genetski prouzrokovana i ne moze da se "leci"..

This post has been edited by Slovenatz: Nov 8 2008, 02:22 PM


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Balder
post Nov 8 2008, 02:26 PM
Post #18





Group: Članovi
Joined: 26-July 08
From: Beograd
Member No.: 1.078
Status: Van MGa
Ime i prezime: Danko Petrovic
Škola/Razred: Visoka Elektrotehnicka Skola... vecno druga...



1. Ne slusam metal, tako da me zabole sta pricas o njima XD.gif
2. Uopste me ne zanima sta si ti okacio... Rekao sam cast izuzecima, mozda ima par grupa koje o tome ne "pevaju", ali ja govorim o 95% drugih, medju kojima su neke vec pomenute u ovom postu... I o onima koji nas muce svaki dan preko TV-a, radija i ostalog... Tako, da...


--------------------
"Zato vjerujem u sebe, rijeci su suvisne i to dobro znam, jedino Gavrilo Princip je spas, da uzmem utoku i pucam u vas... Bjedne egoiste, lazne moraliste."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
^_NiN0_^
post Nov 8 2008, 02:28 PM
Post #19


Moderator
Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 29-January 06
Member No.: 4
Status: Učenik MGa



QUOTE(Slovenatz @ Nov 8 2008, 03:21 PM)
Posto sam se ( ne svojom voljom ) naslusao najgoreg komercijalnog repa mogu da kazem da mi 0.5$ smeta vise od narodnjaka.. Dobijam osip kad ga cujem.. Takodje i P.Diddy(ili daddy...whatever) i ostala kompanija.. Ako je rep i pusta se na MTV-u skoro sigurno je sranje.

Imam na kompu best of Cypress Hill, Public Enemy, Wu-Tang Clan.. I Govedinu by Beogradski SIndikat.. To je to valjda.

@kipar: ili je genetski prouzrokovana i ne moze da se "leci"..
*


05 евра XD.gif није реп ... бар не по мени. Није ни хип хоп ... није ништа заправо.
Једино Еминем што вреди нешто на МТВ-ју ... rolleyes.gif


--------------------
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambin
Yo-yo, yo-yo, yo
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambiiina
(Mala matura deca kokaina®
Velika matura deca Yo!hambina)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Nov 8 2008, 02:36 PM
Post #20





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



Dve pesme mozda...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: