7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rat, vashe mishljenje

Iva
post Jan 3 2008, 08:17 PM
Post #41





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Mogu pretpostaviti da nemaš dovoljno dobre argumente da odbraniš svoje mišljenje... a mogu i reći let it be.. Ali malo su mi dosadile ove hipoteze smile.gif.
Uostalom, otvorimo poll "odražava li se patriotizam učestvovanjem u vojsci?" da vidimo javno mišljenje. Što, jelte, ne mora uopšte biti prava slika stanja. Recimo, nekidan sam otišla na domaći stormfront (čitaj: forum srpskih nacionalista), i mislim da bi tamo mišljenje većine definitivno bilo DA. Opet, s druge strane, možemo naći foruma gde vlada rlativno pacifističko mnjenje pa bi tamo većina bila NE.. a mislim da i MGF više naginje ovom drugom, no, odlutah s teme...


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Jan 3 2008, 08:20 PM
Post #42





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



Ma, slobodno otvaraj topic XD.gif


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Jan 3 2008, 08:23 PM
Post #43





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Otvori ga ti, jer ja otprilike znam šta ljudi misle o tome.. Samo ti želim ukazati na mane određenog sistema.. Mislim.. Ne želim preciznije da ne bi ispalo da vređam.

Btw, dati život za domovinu, ma amo svi u jihad.. trlalallalalaaaaa..


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 3 2008, 09:56 PM
Post #44





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(LoshMeeBre @ Jan 3 2008, 06:46 PM)
Ljubav prema roditeljima i deci je usadjena po rodjenju, ljubav prema otadzbini je vestacka i stice se vaspitanjem.. Ali da ne kenj.am vise samo kazem da rat uvek treba biti poslednja karta koja se povlaci u najekstremnijim slucajevim ali da nazalost nije tako...
*


Ne, ljubav prema otadzbini ti je urodjena. Isto kao sto ti ne biras ko ce ti biti roditelji ili deca, svejedno ces ih voleti, tako ne biras ni otadzbinu, pa ces i nju voleti


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Jan 3 2008, 10:27 PM
Post #45





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Ne bih rekla. No, ajmo konsultovat istručnu literaturu.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 3 2008, 10:29 PM
Post #46





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Poznajem coveka koji samo prica o vojsci...njemo je to izgleda u venama.

Inace, ja bi nakon zavrshetka fakulteta trebalo da odem u specijalne jedinice vojske srbije dok ce moj ortak sluziti rok kao vozach kamiona, a treci ici na PVO obuku laugh.gif ...
Inace - Od kada je postojanja coveka, bilo je i ratova. Naravno, postoji vishe oblika ratovanja, ali upravo onaj o kom pishem nalazi se u samom coveku, samom covekovom bicu - taj impulst koji nadahnjuje - taj spoj zelje i volje za dostizanjem savrshenstva....to svako od nas ima u sebi, svako zeli da uspe u zivotu i svi mi vodimo rat protiv zivotnih okolnosti i faktora kako bi solidarno ziveli po principima i nacelima ljudskih shvatanja.


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Jan 3 2008, 11:47 PM
Post #47





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



QUOTE(Nostradamus @ Jan 3 2008, 09:56 PM)
Ne, ljubav prema otadzbini ti je urodjena. Isto kao sto ti ne biras ko ce ti biti roditelji ili deca, svejedno ces ih voleti, tako ne biras ni otadzbinu, pa ces i nju voleti
*



Sasvim se slazem! Ja sam pokushavala da je potisnem, jer (u know) ova zemlja i nije toliko savrshena i tako to, ali zapravo, chovek bez domovine ni nije chovek. Chovek koji ne voli svoju domovinu, ne moze voleti sebe. SAda sam u to sasvim sigurna.

QUOTE(c1k4_ml3kc3 @ Jan 3 2008, 10:29 PM)
Inace - Od kada je postojanja coveka, bilo je i ratova. Naravno, postoji vishe oblika ratovanja, ali upravo onaj o kom pishem nalazi se u samom coveku, samom covekovom bicu - taj impulst koji nadahnjuje - taj spoj zelje i volje za dostizanjem savrshenstva....to svako od nas ima u sebi, svako zeli da uspe u zivotu i svi mi vodimo rat protiv zivotnih okolnosti i faktora kako bi solidarno ziveli po principima i nacelima ljudskih shvatanja.
*



I opet se slazem! Apsolutno. (Btw ja puno puta pozelim da ubijem deo sebe XD.gif).

Znate, nigde nije nego kao ovo iznad moga grada i nigde nije nebo kao ovo iznad Srbije, jer je to MOJE nebo. Oseca li to neko od vas?


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Jan 3 2008, 11:55 PM
Post #48





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



QUOTE(Nostradamus @ Jan 3 2008, 09:56 PM)
Ne, ljubav prema otadzbini ti je urodjena. Isto kao sto ti ne biras ko ce ti biti roditelji ili deca, svejedno ces ih voleti, tako ne biras ni otadzbinu, pa ces i nju voleti
*


Ne slazem se, ljubav prema otadzbini se stice, ne radja se sa njom. U srbiji je izuzetno zastupljena, posto svi skupljaju glasove na patriotizam.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Jan 4 2008, 12:42 AM
Post #49


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



QUOTE(Nostradamus @ Jan 3 2008, 09:56 PM)
Ne, ljubav prema otadzbini ti je urodjena. Isto kao sto ti ne biras ko ce ti biti roditelji ili deca, svejedno ces ih voleti, tako ne biras ni otadzbinu, pa ces i nju voleti
*


Svaka majka voli svoje dete. Majka u dzungli, majka u gradu, majka u plemenskoj zajednici, majka u drzavi..

Jel mislis da majci iz dzungle seva paja za nesto poput otadzbine..


Roditeljski instinkt smo nasledili od zivotinja.. Ljubav prema roditeljima jtu zato sto nas roditelji stite od malena.. Ljubav prema domovini se stice

This post has been edited by LoshMeeBre: Jan 4 2008, 12:43 AM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Jan 4 2008, 01:00 AM
Post #50





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Ni ljubav prema roditeljima nije stecena u stomaku. Dete odvojeno od roditelja odmah po rodjenju nece ih prepoznati ni voleti godinama kasnije.

Tako ni ljubav prema otadzbini. Stav "urodjena ljubav prema otadzbini" je po meni neznanje psihologije. Otadzbinu ces voleti ako te roditelji - ili vec najblize osobe - tako nauce jos u detinjstvu. Sve zavisi od sredine u kojoj dete odrasta.


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Jan 4 2008, 01:45 AM
Post #51





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



Evo, prema meni su bili neutralni, chak mislim da sam (po malo) i mrzela ovu zemlju, ali sada je volim wub.gif
(Mogla bih da pustim sliku neba iznad moje kuce XD.gif)

Kako god....


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 4 2008, 01:59 AM
Post #52





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(LoshMeeBre @ Jan 4 2008, 12:42 AM)
Svaka majka voli svoje dete. Majka u dzungli, majka u gradu, majka u plemenskoj zajednici, majka u drzavi..

Jel mislis da majci iz dzungle seva paja za nesto poput otadzbine..
Roditeljski instinkt smo nasledili od zivotinja.. Ljubav prema roditeljima jtu zato sto nas roditelji stite od malena.. Ljubav prema domovini se stice
*


Pa onda kazes da se i ljubav prema roditeljima stice jer te oni brane od malena. Ti likovi u dzungli zive dosta drugacije od nas, tako da ti bas i nije najbolja komparacija. Lepo je je rekla maxy, ako dete odmah odvojis od roditelja, mislis da ce ih on voleti?.

Sve u svemu ljudi su se uvek vezivali za mesto na kom zive. Od toga, ja mislim, i proizilazi ljubav prema otadzbini


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Jan 4 2008, 09:22 AM
Post #53





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Sb, no hard feelings, ali iz tvojih priča ne da se zaključiti da su bili neutralni prema tebi wink.gif.

http://en.wikipedia.org/wiki/Patriotism

Pa vidite, imate i ljudi koji su bili patrioti zemalja u kojima nisu niti rođeni niti šta drugo.

Patriotizam, u granicama normale, je ok. Nacionalizam, pogotovo ekstremni, ne podržajem.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 4 2008, 11:09 AM
Post #54





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



"Ovo je zemlja za nas, ovo je zemlja za sve nashe ljude"...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Jan 4 2008, 02:04 PM
Post #55





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



QUOTE(Iva @ Jan 4 2008, 09:22 AM)
Sb, no hard feelings, ali iz tvojih priča ne da se zaključiti da su bili neutralni prema tebi wink.gif.
*



Ma da... Recimo da sam ja mogla da zakljuchim da su tvoji prema tebi bili daleko manje neutralni. rolleyes.gif Mojima je bilo svejedno sleep.gif . Dokle god je dete srecno, nahranjeno, dobar djak... sve je okej. KAd je prestalo da bude dobar djak, onda su nastali problemi, ali patriotizam je neshto lichno i neshto shto ce svi (ukoliko imaju malo dushe) osetiti (ili su vec osetili).

PS Jesam odlichan djak biggrin.gif (sada, ali pre mesec dana nisam bila XD.gif (shtavishe nisam bila ni vrlodobra sad.gif))
PPS Prichala sam once a while sa nekom Turkinjom. Ona bre zna srpski (po neku rech) huh.gif Recimo da smo se udaljile (opcijom block biggrin.gif). Ne dam nikom da mi dira moj srpski i Srbiju wub.gif
PPPS Kako kaze Balashevic: "Za pametnog choveka svaki rat je izgubljen u startu" wink.gif (mislim da se slazem unsure.gif )

This post has been edited by sleeping beauty: Jan 4 2008, 02:05 PM


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
noname
post Jan 4 2008, 02:08 PM
Post #56





Group: Blokirani
Joined: 3-January 08
Member No.: 833
Status: Učenik MGa



Rat je opravdan ako ima opravdan povod za njega to je isto ako te neko na ulici napadne ti mu u samoodbrani uzvratš aggressive.gif ali oni osvajčki ratovi nisu uopčte opravdani

Pesma o ratu
Beogradski Sindikat-SBS

This post has been edited by puši te ga svi1: Jan 4 2008, 02:11 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Devojka sa mesecom u očima
post Jan 4 2008, 02:09 PM
Post #57





Group: Članovi
Joined: 3-August 07
From: in front of computer :D
Member No.: 608
Status: Van MGa
Škola/Razred: (jedina) gimnazija (u ovom gradu) II



Mislim da se slazem XD.gif


--------------------
Good
user posted image
Thank goodness there are people like you in the world! You are tolerant and conscious of others, and people are generally drawn to your kind open demeanor. You give help when it is needed and enjoy the happiness of others. Sometimes you may have bad days, but you try not to take it out on other people. Your goodness inspires people to be the same way, and you know that your friends will do the same things for you that you do for them.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
smorko_gusic
post Jan 4 2008, 05:01 PM
Post #58


Trandža


Group: Članovi
Joined: 7-September 06
Member No.: 93
Status: Učenik MGa



Na jednom forumu je slicna tema o ratu prerasla u gadan flame war, i admin ju je zakljucao uz ovu recenicu:
"Ratovi treba da postoje, bas zbog ovakvih ljudi, ali sto dalje od mene".
I sa tim se slazem, definitivno treba da neki moroni ubijaju neke druge morone, ali ja ne zelim da imam ista sa tim.

i mislim da ljubav prema otadzbini definitivno nije urodjenja, jer kad bi bila to se ne bi slagalo ni sa psiholoskom teorijom, ni sa mojim licnim iskustvom.


--------------------
"Rus je svetski šampion, napisao Tihi Don
režirao Rat i Mir, i leteo u svemir.
Pametan je Medvedov, biće dobar dok je nov,
a kad jednom bude star, biće opet ista stvar.
Jednog dana lično on, ukinuće Tihi Don,
biće opet Rat i Mir, i progonstva u Sibir.
Moj standard se zove JUS
Ne mogu da budem Rus!"
(R.Č.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 4 2008, 05:21 PM
Post #59





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(sleeping beauty @ Jan 4 2008, 02:04 PM)
Ma da... Recimo da sam ja mogla da zakljuchim da su tvoji prema tebi bili daleko manje neutralni.  rolleyes.gif  Mojima je bilo svejedno  sleep.gif . Dokle god je dete srecno, nahranjeno, dobar djak... sve je okej. KAd je prestalo da bude dobar djak, onda su nastali problemi, ali patriotizam je neshto lichno i neshto shto ce svi (ukoliko imaju malo dushe) osetiti (ili su vec osetili).
*



Slazem se. Inace ne mogu da ne primetim da i nemamo nikakvu definiciju urodjene ljubavi prema bilo cemu, tako da bi bilo glupo raspravljati se uopste na tu temu ukoliko neko ne definise...


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Jan 4 2008, 05:55 PM
Post #60





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Patriotizam nema veze sa imanjem duse. Hoces da kazes da ne moze da postoji zao patriota ili pozitivan lik koji ne oseca patriotizam?

@puši te ga svi1: pusite je jedna rec, pise se zajedno.


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: