3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Odliv Mozga

Turgon
post Feb 5 2009, 01:33 PM
Post #21





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



Jeste, ali uvek uzmi u obzir i drugo sto kaze, mi to treba da iskoristimo kad nam se vec daje prilika wink.gif


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Feb 5 2009, 01:55 PM
Post #22





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Tekst zapravo i nije TOLIKO loš.
Ako stavimo na stranu neke gramatičke greške i tešku čitljivost teksta (ne znam ni sama zašto, ali neke sam pasuse morala pročitati i 2-3 puta XD.gif), kao i neke besmislene rečenice, ona ima nekoliko (retkih!) good points. Ali žena fakat sere, meni nije jasna ni poanta članka wacko.gif blush.gif


Ali, ništa lično, po novinama prečesto izlaze članci na temu jednog jadnog sirotog genijalca kojeg niko ne želi da podrži i koji ispašta zbog svoje genijalnosti. Hm..
I da, koliko ima onih koji imaju potencijal da budu možda i veći "genijalci", ali eto, roditelji ih nisu forsirali od malena, il nisu imali $$$ za privatne časove, ili..


Inače, mislim da se novčane nagrade, stipendije, itd dodeljuju ubedljivo najviše u Beogradu, dok ostatak države - prc.
Novčane nagrade ja podržavam (ali samo ako se raspodele ravnomerno, što trenutno i nije slučaj).

I da, ne vidim ništa loše u tome da se "mlada intelektualna elita Srbije" seli u neke druge države. ******, zašto bi se iko zadržavao negde ako mu nije lepo?
A i glupo je hteti da ih zadržimo SAMO zbog toga što imaju potencijala.. ovakvog ili onakvog.. :S
Svi bi trebalo da imaju pravo izbora.



Nego, da li ste primetili da se autorica nekako okomila na MATEMATIČARE, zapostavivši usput fizičare, hemičare, biologe, informatičare, itd?
Zapalo mi to za oko, pa pročitah neke komentare, sve dok ne naiđoh na jedan koji počinje ovako:
QUOTE
Secam se autorke iz tadasnje Matematicke Gimanzije "Veljko Vlahovic" koju smo zajedno pohadjali.

smile.gif
Hmmm..

This post has been edited by Iva: Feb 5 2009, 01:55 PM


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Feb 5 2009, 02:13 PM
Post #23





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Zena samo skrece paznju na upravo ono sto je soc rekao, da drzavi najvise odgovara da drzi tu iluziju uspeha preko takmicenja, dok zapravo nama takmicari nicemu posle ne sluze. Mogu da postanu profesori i da treniraju nove takmicare i tako u krug. Dok na vlasti moze da bude neko sa zavrsenom srednjom skolom, najinteligentniji ce biti u nekom svom zatvorenom krugu.

Ali ima sranja u clanku zescih... tipa ono o starosnim granicama... mislim WTF, nekog treba diskriminisati zato sto je MLADJI postigao uspeh starije kategorije?

@ Mrksa: I to sto kazes, kad nam vec daju pare, sto da ne tongue.gif

@ Iva: Istina sto kazes za nagrade, nas sistem je uzasno centralizovan. Ne samo na primeru stipendija. Koliko sam cuo, gradska stipendija je znacajno veca od republicke. Sto uopste nije logicno, zar najbolji u gradu da dobije vise od najboljeg u republici....


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Feb 5 2009, 02:17 PM
Post #24





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



ovde je neko ocigledno ljubomoran kada bise moje poruke

odliv mozgova ne postoji

ja sam ostao

kljuc


nego , ti ljudi koji odu , svi pricaju da ce da se vrate , ja ne znam zasto ljudi odlaze sta oni hoce da postignu. Iskreno ne verujem da ce se iko od njih vratiti. Meni je sve to nepatriotski. Nisam zatucan ali volim svoju zemlju i ove ljude i nikada im ne bih okrenuo ledja. Ja sam imao priliku da odem , da koristim svoje pune potencijale mogao sam da napravi rezultate tamo. Ali ja nisam takvav tip. Ja cu radije da ostanem ovde.

Kapiram da jedino ljudi koji zele da se bave naukom mogu da odu jer ovde nemaju uslova. Ali one price , bolja plata , bolji zivot. To su bre ***** koje nemaju muda i toliko su nesigurni u sebe da nemam reci. Prosle su 90 bolje je vreme ja sam apsolutno siguran da ovde moze da uspe svako ko ima ideju..I dobre KADROVE biggrin.gif


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Feb 5 2009, 02:21 PM
Post #25





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



sto se takmicenja tice , nesa je nama pricao , ode MG u neku rusku skolu , ne znam ime.. Uglavnom krenu da se hvale koliko medalja na saveznom , balkanijadi , svetu.. I ovi rusi odusevljeni oni jedva da imaju nesto. Pa pitaju a koliko imate nobelovaca? MG : 0 , a rusi onda pitaju koliko imate akademika MG:0. I tu rusi izbace svoje brojke...

ZATO

TAKMICARI ****TE SE OSVOJTE NOBELOVE NAGRADE PA SE KURCITE ili postanite clanovi akaemije nauka biggrin.gif


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Feb 5 2009, 04:26 PM
Post #26





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



QUOTE(Kipar @ Feb 5 2009, 03:17 PM)

nego , ti ljudi koji odu , svi pricaju da ce da se vrate , ja ne znam zasto ljudi odlaze sta oni hoce da postignu. Iskreno ne verujem da ce se iko od njih vratiti. Meni je sve to nepatriotski. Nisam zatucan ali volim svoju zemlju i ove ljude i nikada im ne bih okrenuo ledja. Ja sam imao priliku da odem , da koristim svoje pune potencijale mogao sam da napravi rezultate tamo. Ali ja nisam takvav tip. Ja cu radije da ostanem ovde.

Kapiram da jedino ljudi koji zele da se bave naukom mogu da odu jer ovde nemaju uslova. Ali one price , bolja plata , bolji zivot. To su bre ***** koje nemaju muda i toliko su nesigurni u sebe da nemam reci. Prosle su 90 bolje je vreme ja sam apsolutno siguran da ovde moze da uspe svako ko ima ideju..I dobre KADROVE biggrin.gif
*


Ahahah.

Ja želim otići, ne nameravam se vratiti, o posetama ću eventualno razmisliti.
Zašto mi se ide? Zato što mi se ne sviđa ovde, ne sviđaju mi se ljudi, ne sviđa mi se način života, ne sviđa mi se politika, ne sviđa mi se još mnogo toga. Da, između ostalog, bolji su uslovi TAMO NEGDE!
Ne možeš reći da su to sranja, da ljudi koji idu odlaze jer nemaju muda, ili da su nesigurni u sebe - ne, ne možeš to reći.
Na osnovu putovanja, ali i života u insostranstvu, zaključila sam da je tamo ZAISTA generalno bolje. Po meni. Ako je nekom draže ovo ovde, samo neka izvoli smile.gif

Svako ima pravo na svoju odluku i na svoj život.
Ako neko želi ostati, to je njegova stvar, ja to poštujem.
Nema smisla nametati svoje mišljenje celom svetu ili celoj populaciji jedne države.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Feb 5 2009, 07:41 PM
Post #27





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Nisi u pravu, ljudi su svuda isti. Svako drustvo je degenerisano na svoj nacin. Ali covek moze svuda da bude srecan ako zna nacin.

Bio sam u inostranstvu isto, u principu najvise zavisi od ljudi na koje naidjes. O Svedskoj imam stvarno dobar utisak, jer su nam domacini tamo bili stvarno dobri ljudi. Ali ko kaze da tipa njihove prve komsije nisu neki los stereotip zapadnjackih workoholica.

Nase drustvo ima problem zaostatka zbog robovanja pod turcima i ostatka nazovi-komunizma i socijalizma, te i dalje vladaju poremeceni stavovi okolo. Da ne pominjemo da se kao kontra tome razvio u principu jos gori Naci(onali)zam.

I dalje je licna odlika. Ostati i boriti se za bolje drustvo ili pobeci od problema u neko drugo... i shvatiti da i ono ima svoje mane.



--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Turgon
post Feb 5 2009, 09:37 PM
Post #28





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



QUOTE(Kipar @ Feb 5 2009, 03:21 PM)
sto se takmicenja tice , nesa je nama pricao , ode MG u neku rusku skolu , ne znam ime.. Uglavnom krenu da se hvale koliko medalja na saveznom , balkanijadi , svetu.. I ovi rusi odusevljeni oni jedva da imaju nesto. Pa pitaju a koliko imate nobelovaca? MG : 0 , a rusi onda pitaju koliko imate akademika MG:0. I tu rusi izbace svoje brojke...

ZATO

TAKMICARI ****TE SE OSVOJTE NOBELOVE NAGRADE PA SE KURCITE ili postanite clanovi akaemije nauka biggrin.gif
*



To da MG ima 0 akademika i nije tacno, a drugo MG je jos uvek relativno mlada skola, njeno vreme tek dolazi!

QUOTE(Djole @ Feb 5 2009, 08:41 PM)
Nisi u pravu, ljudi su svuda isti. Svako drustvo je degenerisano na svoj nacin. Ali covek moze svuda da bude srecan ako zna nacin.

Bio sam u inostranstvu isto, u principu najvise zavisi od ljudi na koje naidjes. O Svedskoj imam stvarno dobar utisak, jer su nam domacini tamo bili stvarno dobri ljudi. Ali ko kaze da tipa njihove prve komsije nisu neki los stereotip zapadnjackih workoholica.

Nase drustvo ima problem zaostatka zbog robovanja pod turcima i ostatka nazovi-komunizma i socijalizma, te i dalje vladaju poremeceni stavovi okolo. Da ne pominjemo da se kao kontra tome razvio u principu jos gori Naci(onali)zam.

I dalje je licna odlika. Ostati i boriti se za bolje drustvo ili pobeci od problema u neko drugo... i shvatiti da i ono ima svoje mane.
*



Ma nisu ljudi svuda isti, daleko od toga....
Ne mozes da poredis mentalni sklop Srba i Svedjana, naci ces jako malo slicnosti....
I da, izgovor nekome ne moze da bude nacionalizam il bilo sta slicno, nacionalizam nije losa stvar, a ako nekome smeta sovinizam neka se bori protiv njega kad vec ume da kritikuje.....


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Feb 5 2009, 10:29 PM
Post #29





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



moj razlog za ostajanje su ljudi. Verujem da sam se bilo gde rodio , nasao bih neke ljude za koje bih bio vezan. Ja ne mogu da ostavim sve to iza. Mislim komunikacija koja nije u cetri oka , nije komunikacija. Drugo moje babe i deda.. Da se ne lazemo , stari su oni i znate... sad.gif ja ne bih mogao da odem , nikako..


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Feb 5 2009, 10:36 PM
Post #30





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



QUOTE(Turgon @ Feb 5 2009, 10:37 PM)
To da MG ima 0 akademika i nije tacno, a drugo MG je jos uvek relativno mlada skola, njeno vreme tek dolazi!
*


Our time shall come!! MUaHAHA

Svestan si da smo imali dovoljno generacija da proizvedemo i akademika i nobelovca koliko je potrebno tongue.gif

QUOTE
Ma nisu ljudi svuda isti, daleko od toga....
Ne mozes da poredis mentalni sklop Srba i Svedjana, naci ces jako malo slicnosti....


Daj bre ovo je cista predrasuda. Veruj mi, ista je sansa da ces naici na pokvarenog Srbina, koliko i na pokvarenog Svedjana. Stim sto kod njih pokvareni ne moraju biti obavezno i lopovi, posto je standard drugaciji.

QUOTE
I da, izgovor nekome ne moze da bude nacionalizam il bilo sta slicno, nacionalizam nije losa stvar, a ako nekome smeta sovinizam neka se bori protiv njega kad vec ume da kritikuje.....


Nije nacionalizam los, ali je stvar proslosti, 19. vek... i previse se koristi u zadnje vreme. Koliko puta sam cuo price o stranim placenicima od ljudi koji su gotovo nacisti... Veoma mi se smucio.



--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Feb 5 2009, 11:15 PM
Post #31





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



QUOTE(Djole @ Feb 5 2009, 11:36 PM)
Our time shall come!! MUaHAHA

Svestan si da smo imali dovoljno generacija da proizvedemo i akademika i nobelovca koliko je potrebno tongue.gif
*


Eto ti bi mogo da budes prvi...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Feb 5 2009, 11:59 PM
Post #32





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Slo, cak i da se nesto sa tako mikroskopsko malom mogucnoscu desi, siguran sam da vaspitanje u duhu MGa koje dobijam ne bi imalo apsolutno nimalo veze sa time. Cast retkim izuzetcima medju profesorima koji ne pokusavaju da nas pretvore u mindless zombije.


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Feb 6 2009, 12:09 AM
Post #33





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



Sta tacno fali profesorima u mg? D je takmicarsko, normalno da nas spremaju za tamicenja.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Feb 6 2009, 12:17 AM
Post #34





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Nista im ne fali, savrseno rade svoj posao.

Nisi procitao predhodne postove uopste, jel tako?

This post has been edited by Djole: Feb 6 2009, 12:17 AM


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Feb 6 2009, 12:53 AM
Post #35





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



Jesam vecinu ( ne gledam ono sto kipar postuje cim vidim capse i *).


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Turgon
post Feb 6 2009, 08:12 AM
Post #36





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



QUOTE(Djole @ Feb 5 2009, 11:36 PM)
Our time shall come!! MUaHAHA

Svestan si da smo imali dovoljno generacija da proizvedemo i akademika i nobelovca koliko je potrebno tongue.gif
Daj bre ovo je cista predrasuda. Veruj mi, ista je sansa da ces naici na pokvarenog Srbina, koliko i na pokvarenog Svedjana. Stim sto kod njih pokvareni ne moraju biti obavezno i lopovi, posto je standard drugaciji.
Nije nacionalizam los, ali je stvar proslosti, 19. vek... i previse se koristi u zadnje vreme. Koliko puta sam cuo price o stranim placenicima od ljudi koji su gotovo nacisti... Veoma mi se smucio.
*



E ovako, uopste nije predrasuda. Kad kazem mentalni sklop uopste me ne zanima da li je pokvaren ili ne, gledam temperament, navike, stvari u kojima uziva....

To da smo imali dovoljno generacija je upitno, vecina akademika su dosta stari, a dosta nasih profesora ima neku funkciju pri akademiji il institutima, tako da je soc lupio to da imamo nula.....

A to za strane placenike, koliko god se svi zgrazavali uopste nije kompletno netacno tongue.gif Al nema veze, sad me ispljujte....


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Feb 6 2009, 11:01 AM
Post #37





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



QUOTE(Djole @ Feb 5 2009, 08:41 PM)
Nisi u pravu, ljudi su svuda isti. Svako drustvo je degenerisano na svoj nacin. Ali covek moze svuda da bude srecan ako zna nacin.
*


Naravno da nisu.
Ne znam koliko ti je poznat pojam "mentalitet". Verovatno jeste.
Tvrditi da je mentalitet u svakom delu sveta jednak je - glupo.
Slično tome vredi i za način života.

Meni više odgovaraju društva koja su degenerisana na neki drugi način u odnosu na ovaj tu.
QUOTE(Turgon @ Feb 5 2009, 10:37 PM)
I da, izgovor nekome ne moze da bude nacionalizam il bilo sta slicno, nacionalizam nije losa stvar, a ako nekome smeta sovinizam neka se bori protiv njega kad vec ume da kritikuje.....
*


Zašto bi to bio izgovor, a ne, recimo, uzrok?
Naravno da to nije jedini razlog zbog kog nisam happy tu, ali jedan od njih jeste. Ne mislim nacionalizam sam po sebi, već neke tenzije između različitih naroda u sredinama gde ih mnogo ima (recimo moja). Ili, netrepeljivost prema takvim sredinama (na koju sam naišla zaista dosta puta).
Ne vidim zašto bih ja posvetila svoj život borbi protiv toga. To neka radi neko ko oseća da je to njegov poziv ili šta već. Ja želim živeti negde daleko od ovog svega, pa i većine ljudi koje znam, daleko od ovakvog (generalno zastupljenog tu) sistema vrednosti i načina razmišljanja, itd.
To nije bežanje, to je napredovanje. Jer ako meni bude bolje tako (što će vreme pokazati), to znači da sam ja napredovala.


Ne vidim što svi dižu frku oko ovoga što se ja želim odseliti.
Meni su i Subotica i Srbija i okolne zemlje jednostavno previše trula mesta za život. To je stvar ličnog mišljenja.
Pre sam htela Skandinaviju, sad više nisam ni sigurna.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Turgon
post Feb 6 2009, 11:27 AM
Post #38





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



QUOTE(Iva @ Feb 6 2009, 12:01 PM)
Naravno da nisu.
Ne znam koliko ti je poznat pojam "mentalitet". Verovatno jeste.
Tvrditi da je mentalitet u svakom delu sveta jednak je - glupo.
Slično tome vredi i za način života.

Meni više odgovaraju društva koja su degenerisana na neki drugi način u odnosu na ovaj tu.

Zašto bi to bio izgovor, a ne, recimo, uzrok?
Naravno da to nije jedini razlog zbog kog nisam happy tu, ali jedan od njih jeste. Ne mislim nacionalizam sam po sebi, već neke tenzije između različitih naroda u sredinama gde ih mnogo ima (recimo moja). Ili, netrepeljivost prema takvim sredinama (na koju sam naišla zaista dosta puta).
Ne vidim zašto bih ja posvetila svoj život borbi protiv toga. To neka radi neko ko oseća da je to njegov poziv ili šta već. Ja želim živeti negde daleko od ovog svega, pa i većine ljudi koje znam, daleko od ovakvog (generalno zastupljenog tu) sistema vrednosti i načina razmišljanja, itd.
To nije bežanje, to je napredovanje. Jer ako meni bude bolje tako (što će vreme pokazati), to znači da sam ja napredovala.
Ne vidim što svi dižu frku oko ovoga što se ja želim odseliti.
Meni su i Subotica i Srbija i okolne zemlje jednostavno previše trula mesta za život. To je stvar ličnog mišljenja.
Pre sam htela Skandinaviju, sad više nisam ni sigurna.
*



Fer je ako neko kaze ne odgovara mi nista i zato idem, ali kad neko krene da ***** o netoleranciji(koje svakako ima), ali ni sam nije spreman da prihvati tudje misljenje jer se ne poklapa sa njegovim, taj samo ***** da ubije vreme.....

Srbija jeste relativno zatucano drustvo, al bi morao debelo da se zamislim pre nego sto bih ga nazvao diskriminatorno, makar ne u meri u kom ga predstavljaju.... Pre bih rekao da je svima lose nego odredjenoj skupini.

I sto bi te neko smarao sto oces da ides, tvoj zivot....

Skandinavija je dosadna biggrin.gif I previse Turaka biggrin.gif


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Feb 6 2009, 12:07 PM
Post #39



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



QUOTE(Kipar @ Feb 5 2009, 03:17 PM)
ovde je neko ocigledno ljubomoran kada bise moje poruke

odliv mozgova ne postoji

ja sam ostao

kljuc

*


AHAHAHAHAHHAHA XD.gif



QUOTE(Kipar @ Feb 5 2009, 03:21 PM)
sto se takmicenja tice , nesa je nama pricao , ode MG u neku rusku skolu , ne znam ime.. Uglavnom krenu da se hvale koliko medalja na saveznom , balkanijadi , svetu.. I ovi rusi odusevljeni oni jedva da imaju nesto. Pa pitaju a koliko imate nobelovaca? MG : 0 , a rusi onda pitaju koliko imate akademika MG:0. I tu rusi izbace svoje brojke...

ZATO

TAKMICARI ****TE SE OSVOJTE NOBELOVE NAGRADE PA SE KURCITE ili postanite clanovi akaemije nauka biggrin.gif
*




Ovo se potpuno slazem s tobom, mislim da MG NIKAD nece stvoriti nekog Nobelovca ili tako nesto, bar na ovom sistemu na kojem sada radi, a to je da se pretvaramo u masine za radjenje zadataka i takmicenja, FFS NISMO UOPSTE IMALI VALIDNE JEBENE VEZBE IZ FIZIKE,
ja mislim da je matematickoj jedino bitno da osvojimo gomilu nagrada, da bi ispalo u nekim vestima, WOW imaju 200 nagrada na takmicenjima i koji ***** posle mi imamo od tih takmicenja, jeste da imamo znanje, ali nam to potpuno ubija kreativnost, a na zapadu se ne gledaju previse medalje i nagrade sa takmicenja, mislim cene se, al ne vise od npr. Petnice ili tako nesto, ako ocete sa medaljama da idete u inostranstvo, idite u Kinu i okolinu, tamo se to ubedljivo najvise ceni


što se tiče inostranstva mislim da su tamo bolji uslovi za rad, što bi ja u Srbiji prezivljavao, kad mogu za isti posao da uzivam u inostranstvu! Sad u koje zemlje treba otici, ako se vec ide, to ne znam . . .


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Feb 6 2009, 01:03 PM
Post #40





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Pa normalno da me ne smara Srbija samo zbog netolerancije. Nje ima svuda jedino je pitanje mere.


Skandinavija je hladna smile.gif


P.S.
SBS, odličan post smile.gif


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: