3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Jesam Li Za Mg?

zeksiv.zeksiv
post Jun 8 2008, 01:58 PM
Post #1





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
Member No.: 1.067
Status: Van MGa



Hocu da upisem Mg...pisite mi o svemu...... rolleyes.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wolfbrother
post Jun 8 2008, 01:58 PM
Post #2





Group: Članovi
Joined: 26-December 07
Member No.: 825
Status: Bivši učenik MGa



Da nije malo prekasno? Prijemni i upis su prosli.


--------------------
"It's a known fact... math is the spawn of satan. Algebra? SATANIC! Pre-cal? SATANIC! Calculus? SATANIC! it is all horrible!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Jun 8 2008, 02:01 PM
Post #3


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Mozda je '94 godiste? unsure.gif


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zeksiv.zeksiv
post Jun 8 2008, 02:09 PM
Post #4





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
Member No.: 1.067
Status: Van MGa



QUOTE(pyost @ Jun 8 2008, 02:01 PM)
Mozda je '94 godiste? unsure.gif
*


Aha....pa me zanima sve, ama bas sve o Mg.
A ja nisam neki genije, onako "solidan" djak, nemam bas neka mesta na republickom
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShadyLady
post Jun 8 2008, 02:30 PM
Post #5





Group: Članovi
Joined: 24-February 08
Member No.: 911
Status: Van MGa



@zeksiv.zeksiv


Nema to veze, najvazniji ti je prijemni. Jednostavno neces biti u onom "odabranom" odeljenju, nego u nekom obicnom i to je to.
U svakom slucaju ako pocnes na vreme da se spremas (najbolje na pripremama pri skoli ili uz pomoc nekog dobrog profesora) i ako imas talenta za to - upasces...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Jun 8 2008, 02:31 PM
Post #6


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Sve je prilicno opsirno, daj neka konkretna pitanja smile.gif Ukratko, odlicna je skola ako imas interesovanja vezana za matematiku/fiziku/informatiku i time nameravas da se bavis u buducnosti. Naravno, nista te ne sprecava da posle MGa upises neku drustvenu nauku, bilo je ljudi koji su to uradili, ali te ova skola detaljno sprema za gore navedene nauke.

I pored toga ces dobiti odlicno obrazovanje iz drustvenih predmeta, posebno istorije i psihologije. Tu je i sociologija, ali ona je daleko od "standardnog" predmeta XD.gif Likovnog i muzickog nema, na fizickom te nece terorisati sa vezbama...

Za upis bi ti dobro dosla nagrada sa drzavnog takmicenja iz matematike u osmom razredu, ali i bez toga se mozes upisati ako ozbiljno shvatis pripremanje za prijemni.


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Jun 8 2008, 02:31 PM
Post #7





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



QUOTE(zeksiv.zeksiv @ Jun 8 2008, 03:09 PM)
Aha....pa me zanima sve, ama bas sve o Mg.
A ja nisam neki genije, onako "solidan" djak, nemam bas neka mesta na republickom
*


Imas gomilu topica na tu temu, lepo idi na search i nadji sta te zanima.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Jun 8 2008, 02:35 PM
Post #8





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



ja nisam imao ni na gradskom... pa sam namerno pogreshio zadatak da ne bih imao maks.. Drushtvo ti je puno debila , uobrazeni , razmazeni , licemeri , naduvani i nadobudni.. alid trebash da nadjesh cool ljude njih ima veruj mi.. Ribe nisu neshto , ali nadje se. Ucish manje nego u drugim skolama. Profesori su bolji nego na nekim faksevima. Mada ima izuzetaka. Ako hocesh da upishesh , idi na pripreme u mg , nisu bacene pare veruj mi. Sve u svemu necesh pogreshiti ako upishesh , samo pazi sa ljudima.. Ja sam zavrshio sada. Da mogu sutra upisujem srednju skolu opet bih mg. Od ovog opisa realnije nije...


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Jun 8 2008, 02:40 PM
Post #9





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(pyost @ Jun 8 2008, 03:31 PM)
Sve je prilicno opsirno, daj neka konkretna pitanja smile.gif Ukratko, odlicna je skola ako imas interesovanja vezana za matematiku/fiziku/informatiku i time nameravas da se bavis u buducnosti. Naravno, nista te ne sprecava da posle MGa upises neku drustvenu nauku, bilo je ljudi koji su to uradili, ali te ova skola detaljno sprema za gore navedene nauke.

I pored toga ces dobiti odlicno obrazovanje iz drustvenih predmeta, posebno istorije i psihologije. Tu je i sociologija, ali ona je daleko od "standardnog" predmeta XD.gif Likovnog i muzickog nema, na fizickom te nece terorisati sa vezbama...

Za upis bi ti dobro dosla nagrada sa drzavnog takmicenja iz matematike u osmom razredu, ali i bez toga se mozes upisati ako ozbiljno shvatis pripremanje za prijemni.
*




ovo ti je iskenj... Matematicku mozesh da upishesh cisto iz opshteg obrazovanja , naucicesh vishe nego u bilo kojoj gimnaziji.. Ne morash da imash posebno velika interesovanja za matish , fiziku i programiranje. Ako imash diplomu , obrishi dupe s njom , jer ce da te ubace u odeljenje u kome se vishe radi , time manje zajebancije. Ne opterecuj se prijemnim toliko samo laganica , ja ni na gradsko nisam ishao a uradio sam najbolje u generaciji (namerno pogreshio 1 da ne udjem u mentorsko odeljenje...)

ja idem na marketing posle ovoga , moj dobar ortak na psihologiju.. (toliko o matishu..)


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Jun 8 2008, 02:44 PM
Post #10


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



S obzirom da akcenat definitivno jeste na matematici, logicno da ce MG upisati neko kome to ne smeta, a to obicno povlaci da ima i interesovanje za mat/fiz/inf.

Te price za mentorsko odeljenje u kome se "vise radi" i "nema zajebancije" su gluposti, i njih uglavnom sire oni koji u njega ne idu... Ja nisam imao diplomu, ali sam imao maximum na prijemnom, pa sam upao u D, i ne bih promenio odeljenje ni pod kojim uslovom. To sto jeste malo teze moze da bude samo dobra stvar, a kada se uzme u obzir da imamo i neke bolje profesore...


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ShadyLady
post Jun 8 2008, 03:23 PM
Post #11





Group: Članovi
Joined: 24-February 08
Member No.: 911
Status: Van MGa



E, da, to za pripremnu nastavu. Ukoliko se organizuje obavezno idi. Ja sam iz Filoloske, ali pretposatvljam da je princip isti, samo drugi predmeti. A pripremna nastava su ti najbolje potrosene pare u zivotu. Ja sam isla na srpski i knjizevnost pripreme, jer sam imala losu nastavnicu u osnovnoj i mogu da kazem da mi je to sto sam naucila na pripremama itekako pomoglo u daljem skolovanju...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zeksiv.zeksiv
post Jun 8 2008, 04:13 PM
Post #12





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
Member No.: 1.067
Status: Van MGa



Ne bih ja bas u to D, matis i fizika su mi u skoli o malom prstu, ali ne bih sada po ceo dan da bubacim u MG, zanima me koliko se vise uci nego u obicnoj gimnazij?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Jun 8 2008, 04:18 PM
Post #13





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Pitaj detaljnije malo sta te zanima, bice nam lakse da odgovorimo.

Sto se tice predmeta mogu samo da ti kazem da koliko ces u necemu biti dobar najvise zavisi od toga koji te nastavnici u*****ju.

Osim za predmete gde ima jedan nastavnik po predmetu.

Za drustvo isto zavisi koliko ima srece. Mada je kipar lepo opisao stereotip jednog ucenika kod nas tongue.gif ali takvih ima svugde valjda, a uvek ce se naci par ok osoba.

QUOTE
Ne bih ja bas u to D, matis i fizika su mi u skoli o malom prstu, ali ne bih sada po ceo dan da bubacim u MG, zanima me koliko se vise uci nego u obicnoj gimnazij?


Meni su isto bili u osnovnoj, onda sam dosao ovde i borim se za 4. Koliko ces uciti zavisi od profesora. Nemamo latinski, likovno i muzicko (u nekim skolama se uci bas puno iz tih predmeta), i neki predmeti se uce manje (ili se ni ne rade) nego u drugim skolama, ali iz matisa i fizike ces generalno morati da radis.

This post has been edited by Djole: Jun 8 2008, 04:22 PM


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Jun 8 2008, 05:43 PM
Post #14





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(zeksiv.zeksiv @ Jun 8 2008, 05:13 PM)
Ne bih ja bas u to D, matis i fizika su mi u skoli o malom prstu, ali ne bih sada po ceo dan da bubacim u MG, zanima me koliko  se vise uci nego u obicnoj gimnazij?
*



ja nisam ucio nishta u osnovnoj , imao 5.00 iz matematike nisam dobio manje od 5 a fiziku sam se uspeshno takmicio... Ovde realno morash da ucish za te ocene.. Ne mozesh da poredish osnovnu i matematicku , *****h shto drzish u malom prstu i ja sam hemiju drzao u malom prstu pa sam imao ovde 2...


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Jun 8 2008, 05:45 PM
Post #15





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



QUOTE(Djole @ Jun 8 2008, 05:18 PM)
Meni su isto bili u osnovnoj, onda sam dosao ovde i borim se za 4. Koliko ces uciti zavisi od profesora. Nemamo latinski, likovno i muzicko (u nekim skolama se uci bas puno iz tih predmeta), i neki predmeti se uce manje (ili se ni ne rade) nego u drugim skolama, ali iz matisa i fizike ces generalno morati da radis.
*


Pa pomoglo bi da ne spavas na casovima i da ucis tongue.gif


@t: Lako je biti odlican, za 5.0 ces morati malo da se pomucis ali nije nemoguce ( doduse izuzetno je otezano kod nekih nastavnika, ali ne bi da govorim kojih posto oni ovo mogu da citaju ).


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
jeele
post Jun 8 2008, 06:18 PM
Post #16





Group: Članovi
Joined: 6-September 06
From: van sebe
Member No.: 89
Status: Van MGa
Ime i prezime: Jelena Dimov
Škola/Razred: MG, IVe



zeksiv.zeksiv ako si u citavoj osnovnoj naucio samo da bubas ... rolleyes.gif

drugo (refers to pyost), matematicka je srednja strucna ... i ne mozete me ubediti da je gimnazija nikako ...
jer meni nije normalno da se u gimnaziji od nasih 11 predmeta, 4-5 predmeta uce manje nego u osnovnoj ... a na ostalim je akcenat ...
isto je u drvnoj i u bilo kojoj drugoj srednjoj strucnoj skoli ...

ne dobija se znanje kao u drugim Gimnazijama upravo zbog toga, jedina razlika je sto se uzima da su svi u matematickoj iole pametniji tako da im nije problem da dodatno rade ono sto ih zanima ...

u svakom slucaju, NIJE kao osnovna skola ...
ucenje ti dodje kako god da okrenes ...
profesori teze ka tome da budu sto korektniji, tako da u sustini nema problema oko toga ...

ja sam bila "solidan" djak kako ti kazes ... samo sa znanjem iz osnovne (bez priprema) realno je da uradis bar oko 60% (gledajuci po sebi...), sto ti dodje kobno E ili sada F odeljenje, mada ove godine vidim da treba neka visa brojka ...
ako hoces da upisujes, idi na pripreme obavezno ...


sto se tice drustva, sve sto je kipar napisao realno stoji ... u sada 120 prinova, sigurno se bar jedan prijatelj moze naci ...


--------------------
pritajeni tiganj, skriveno lonce za kafu

deviantART
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Wolfbrother
post Jun 8 2008, 06:23 PM
Post #17





Group: Članovi
Joined: 26-December 07
Member No.: 825
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(zeksiv.zeksiv @ Jun 8 2008, 05:13 PM)
Ne bih ja bas u to D, matis i fizika su mi u skoli o malom prstu, ali ne bih sada po ceo dan da bubacim u MG, zanima me koliko  se vise uci nego u obicnoj gimnazij?
*


Da ti nisu formule u malom prstu XD.gif?
Khm matematika i fizika se ne bubaju <.<


--------------------
"It's a known fact... math is the spawn of satan. Algebra? SATANIC! Pre-cal? SATANIC! Calculus? SATANIC! it is all horrible!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Jun 8 2008, 06:39 PM
Post #18



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



QUOTE(zeksiv.zeksiv @ Jun 8 2008, 03:09 PM)
Aha....pa me zanima sve, ama bas sve o Mg.
A ja nisam neki genije, onako "solidan" djak, nemam bas neka mesta na republickom
*


opušteno, nego brate, da li si ti uopšte upisao MG?
inače ja ne bi preporučio da se sada kritikuju profesori, zato što se sada zaključuju ocene i SVI naši dragi profesori gledaju ovaj forum i ja ih ovom prilikom srdačno pozdravljam, pogotovo one kod kojih mogu da imam ocenu više smile.gif


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zeksiv.zeksiv
post Jun 8 2008, 06:39 PM
Post #19





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
Member No.: 1.067
Status: Van MGa



Nisam mislio da ucim napamet, nego da sedim za knjigom po ceo dan :-) Kakve su profe iz ostalih predmeta? Koji su predmeti najveci problem i obrnuto!? I da, jel imaju kakve svirke vikendom u MG, jel`te sviram gitaru pa da pitam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
zeksiv.zeksiv
post Jun 8 2008, 06:41 PM
Post #20





Group: Članovi
Joined: 8-June 08
Member No.: 1.067
Status: Van MGa



Izaslanik, ja sam 94
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: