Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> World Music

SBS
post Mar 5 2010, 09:26 PM
Post #1



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



Da li ste razočarani u svoj muzički ukus kad shvatite da je većina muzike koju slušate poreklom iz SAD i UK ? Šta mislite o muzici iz ostatka sveta i primatu koje ove zemlje iz očiglednih razloga imaju na tržištu svetske muzike ?


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
rakula93
post Mar 5 2010, 11:10 PM
Post #2





Group: Članovi
Joined: 18-June 09
Member No.: 1.175
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Marko Rakic
Škola/Razred: MG IIId



Ne procenjujem muziku po tome odakle je, za dobar broj bendova/izvodjaca ne znam ni odakle su. Ja sam uopste razocaran danasnjom muzikom. Necu da komentarisem muziku kod nas, al i u svetu, sve se svodi na slicne melodijice i tekstove. Nema originalnosti... Tako da sam prestao da pratim muzicku scenu i zivim na nekim 70,80-im uz par izuzetaka.


--------------------
Uuuu boli me kita,
da budem k'o marioneta, i da budem k'o stafeta,
da me tamo neko cima, da me 'vamo neko seta,
boli me kita, ma boli me kita ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 5 2010, 11:28 PM
Post #3





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



takodje, bas i ne razmisljam odakle dolazi muzika, dosta svetski popularnih evropskih bendova peva na engleskom, tako da ko odakle dolazi zna samo neki veci fan ili onaj ko cita bravo XD.gif i svakako, starija muzika >> danasnja biggrin.gif a nisu ameri krivi sto zive dovoljno lepo da mogu toliko da pevaju biggrin.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Mar 5 2010, 11:49 PM
Post #4





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



Dobro, za gotovu svaki band znam odakle dolazi (koji slušam ofc) čak sam nedavno radio neku app na last.fm ne sećam se koju ali sam kopirao rezultate i ispalo mi je da 30,66% izvođača su iz Amerike, 20,29% iz Hrvatske, 18,88% iz Engleske, slede Srbija, BiH, Švedska, Finska, Irska, Australia, Nemačka...

E sad, slažem se da je muzika pre bila daleko bolja nego sada, mislim kad je na last.fm izvođač godine Lady Gaga, samo vam se kaže...

Kad slušam muziku ne razmišljam o tome odakle dolazi, ali bez obzira na to tačno je da većina izvođača je iz SAD i UK, iako sam siguran da postoji veliki broj bendova koji su iz drugih zemalja (ne računam tonu metal grupa Finske) i koji su izuzetno dobri ali iz nekog razloga ne mogu da se probiju na svetsko tržište..


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
OGIxD
post Mar 6 2010, 12:34 AM
Post #5





Group: Članovi
Joined: 15-March 08
From: Beograd
Member No.: 963
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Ognjen Markovic
Škola/Razred: 4D



I ja zivim u proslosti sto se tice muzike, evo ga jedan primer XD.gif Living in the past I da nije mi vazno odakle je bend ili izbodjac ali ponekad shvatim da je vecina bendova koje najvise gotivim iz Engleske pa onda USA pa sve ostalo... Sto i jeste logicno jer je pre svega USA kolevka popularne muzike (Blues, Jazz) ali posle su toliko stvari Englezi doneli i izmislili (Britanska Invazija, Punk, Alt rock etc.) da je nekako izjednaceno. Ali naravno to ne znaci da ne postoje dobre stvari iz drugih zemalja ali jednostavno su u senci "mejnstrima"... A sto se tice toga da nema vise dobre muzike, to jeste subjektivno ali iskreno i meni se cini da je mnogo losije... Da li je "dobra" muzika nestala ili je skrivena i ne trazimo je dovoljno stvarno ne znam...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Mar 6 2010, 02:15 PM
Post #6





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



Indijanci imaju dojaja muziku. Da ne pominjemo recimo rege, cigane, irce, kubance i ko zna jos koliko drugih kojih ne mogu sad da se setim. Sad, to sto se amerika i engleska najvise reklamiraju, pa je najlakse cuti nesto odatle, to je jbg cinjenica.

Postoji jednostavno taj pojam muzicke scene, odnosno neka fiktivna suma koliko je lako baviti se odredjenom muzikom u kojoj zemlji, koliko je isplativo, koliko poznat mozes da postanes i tako to. Engleska i amerika su prve tu, najvise zbog jezika, kao i bogatstva. Stara juga je imala dosta jaku muzicku scenu, i nasi bendovi su bili siroko afirmisani u inostranstvu, ali su godine sranja to izbrisale.

Meni licno nije bitno odakle je muzika, dokle god mi se dopada, i jedino mi je zao sto ima toliko dobrih bendova koje nikad necu cuti, samo zato sto su nepoznati.

Inace interesantna tema za razmisljanje, u periodu klasicne muzike, kada reci nisu bile toliko bitan deo dela, primat su imale nemacka (+austrija) i italija, iako je tad za glavni jezik vazio francuski.


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Mar 6 2010, 02:44 PM
Post #7



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



Ja sam mislio da je bezveze što se ne daje šansa drugim žanrovima muzike i drugim zemljama, da bi se čulo za neku grupu mora da bude na engleskom, nama je od malena nametnut ili taj urban fazon sa MTVa ili turbo folk fazon sa PINKa, nekako je jako teško naći tu neku alternativu i ako je nađemo ne dajemo joj mnogo šanse da nam se svidi...


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Djole
post Mar 6 2010, 03:34 PM
Post #8





Group: Članovi
Joined: 24-February 07
From: Sindidun
Member No.: 452
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Djordje Rosic
Škola/Razred: MG / IVd



To je vec problem u ljudima. Svi ce da slusaju ono sto slusa njihovo drustvo, a vecina najcesce odabere ****. Kod nas je tu i dodatan faktor bivseg rezima koji je sistematicno popularizovao turbo-folk kod nas (iz sasvim jasnih razloga). Sa pojavom interneta kao slobodnog medija, to se sve poprilicno menja doduse. Sada preko youtuba mozes da cujes bilo sta, ma koliko nepoznato bilo. Rulja ce i dalje slusati sto je popularno, ali sada i drugi dobijaju sansu.


--------------------
no future for you
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Mar 6 2010, 04:19 PM
Post #9





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



Vecina muzike koju slusam je pod okriljem neke velike producentske kuce tako da ne mogu da govorim o anti mainstreamu i slicnim stvarima.. Ako nesto valja sta me briga ko mi to namece da slusam...


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: