16 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Studiranje U USA, MIT, Yale, CalTech, Princeton,... itd.

Turgon
post Mar 20 2009, 08:15 AM
Post #61





Group: Članovi
Joined: 3-February 07
From: Cambridge, UK
Member No.: 424
Status: Van MGa
Ime i prezime: Nikola Mrksic
Škola/Razred: Trinity College, Cambridge 2014



QUOTE(calamity @ Mar 20 2009, 01:18 AM)

@Maxy
SAT je koliko ja znam cisto specijalizovan kad se prijavljujes za fax u USA i nema vise nikakvu primenu. SAT Reasoning je (meni barem) mnogo tezi od TOEFL-a. TOEFL je ipak test za strance. Vazi 2 godine kad se polaze (pricaju da ce skratiti na godinu). Meni je bio prilicno lagan (imala sam 113 od 120). CAE znaci Certificate in Advanced English smile.gif Nemam puno informacija o testu, ali kapiram da je to vise kao sertifikat kome ne produzujes validnost za razliku od TOEFL-a smile.gif Neki uni-ji u USA i to prihvataju umesto TOEFL-a/Reasoninga. Mislim da su oni jedina opcija za UK univerzitete.
*



Sat je tezi od Toefla, Toefl je sranje u poredjenju sa CAE....al CAE ti vazi samo za UK.....


--------------------
All that is gold does not glitter, not all who wander are lost.
J.R.R.Tolkien
user posted image
I've gone beyond the truth... It's just another lie.
#include<time.h>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Mar 20 2009, 08:54 AM
Post #62


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



CAE vazi svuda (i zauvek), ali to ne mora da znaci da u USA moraju da ga prihvataju wink.gif Vecinu engleskih univerziteta mozes da upises ako imas A (eeeeventualno B ) na CAE, dok je za postdiplomske studije uglavnom potreban CPE.


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Mar 20 2009, 09:20 AM
Post #63





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



CAE je potpuno prihvaćen svuda, ali je TOEFL jednostavno... drugačiji. CAE meri isključivo znanje jezika, samo za one koji ga govore gotovo perfektno. TOEFL je napravljen da bude standardizovani ispit za sve strance kojima je potreban nekakav engleski test da polože. Dakle TOEFL ima jednu skalu za sve strance, gde 100+ imaju oni koji vladaju jezikom (oni bi ionako dobro uradili CAE), 70tak imaju oni koji govore ponešto, 90 imaju oni koji se snalaze.

Fakulteti ne prihvataju CAE umesto TOEFL. Ni sa A ocenom. Pitala sam. Možda je drugačije za transfer ili postdiplomske, ali se za prvu godinu ne prašta, neophodno je imati TEOFL. Mada par fakulteta iz mog izbora dozvoljava nedostatak ovog ispita u slučaju 650+ na Critical Reading-u, ali sam svejedno polagala, nisam htela da se kockam s tim...


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Mar 20 2009, 09:24 AM
Post #64


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Iz onoga sto sam ja video, TOEFL je malkice... wacko.gif


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Mar 20 2009, 09:45 AM
Post #65





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



Da. Strašno je lak. Mada, ja se plašim Speaking dela XD.gif ali kažem, drugačije su koncipirani jer su im drugačije namene. TOEFL odgovara i onima koji sjajno znaju i onima koji ne znaju gotovo ništa, ne postoji limit sa kojim ga položiš. CAE je ipak... sertifikat koji garantuje da si na jednom veoma određenom, visokom nivou znanja.

Kažem, jednostavno su drugačiji. Neko ko dobro vlada engleskim jezikom će ipak morati da se iscima i izvežba da dobije 110 na TOEFL-u.


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Mar 20 2009, 09:48 AM
Post #66


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Cek, mislim da sam ja nesto pomesao... SAT je test gde treba da se uci gomila reci, ne TOELF - na to sam mislio.


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 20 2009, 12:30 PM
Post #67





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



@Valkyrie
Nije da ti kontriram, ali mislim da neeeeeki uniji u USA prihvataju IELTS... Sad mozes me ubiti, al se ne secam koji... smile.gif

@pyost
da, za SAT se otelis uceci reci smile.gif TOEFL je opustencija biggrin.gif

Pitajte Grashak za hint kako dobro uraditi speaking lol.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
VIP <3
post Mar 20 2009, 12:46 PM
Post #68





Group: Članovi
Joined: 7-February 07
Member No.: 425
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Tatjana Nikolic
Škola/Razred: '90 IVd



QUOTE(maxydelanoche @ Mar 20 2009, 12:20 AM)
Errr, to je trebalo da znam? XD.gif I kada to? (ako je bilo pre trista godina, to e druga prica) XD.gif A realno da li je toliko popularna medju mladima? Koliko njih prati tenis, a koliko njih odbojku?
*


Joooooooj Marija, ovo je bilo 2000. godine, uzeli smo olimpijsko zlato u Sidneju, i ti mi sad govoris da tad odbojka nijne bila popularna nego tenis? U to vreme je Monika Seles igrala tenis, "Nole", "Anci", "Jeca" i kompanija su bili klinci, a odbojka je u toj meri bila popularna da su deca masovno upisivala skole odbojke, pocinjala da treniraju, svuda se igrala odbojkaskom loptom itd... nesto kao sto je danas slucaj sa tenisom. Kako neko moze da ne zna da smo uzeli zlato na olimpijadi u nekom tako velikom sportu? I dont get it, to je po meni isto opsta kultura... bar za Srbiju (ne ocekujem da Brazilac zna tako nesto o nama XD.gif )

QUOTE(Kipar @ Mar 20 2009, 12:45 AM)
Vi nemate lepu razvijenu svest o sportu i o kultu reprezentacije. Ja ne mogu da opisem svoj ponos kada pobedimo nekoga, kamoli kada uzmemo medalju
*


Tu se slazem s tobom smile.gif
Inace, eto zavrsavam offtopic.


--------------------

Opsti kriminal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 20 2009, 01:03 PM
Post #69





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



A ****** Tanja, pa naravno da znam da smo tada osvojali sve zivo i da je odbojka bila popularna, ali nije mi ni palo na pamet da misli na dogadjaj od pre DEVET godina o.O tad je bilo drugacije stanje u zemlji skroz, nisu se politicari jos slihtali na takav nacin tongue.gif

QUOTE(pyost @ Mar 20 2009, 09:54 AM)
CAE vazi svuda (i zauvek), ali to ne mora da znaci da u USA moraju da ga prihvataju wink.gif Vecinu engleskih univerziteta mozes da upises ako imas A (eeeeventualno B ) na CAE, dok je za postdiplomske studije uglavnom potreban CPE.
*


WTF WTF no way da traze proff... ok, profisensi nivo za postdiplomske! Pa mozes da predajes engleski u bilo kojoj skoli kod nas sa tim znanjem dry.gif to je bolest dry.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Mar 20 2009, 01:05 PM
Post #70


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Mozda ne svi, i mozda ne traze A, ali tako je... Sta se cimas, tebi su postdiplomske tek za 6 godina tongue.gif Moze CPE da se spremi, mada je mnogo veca razlika izmedju njega i CAE nego izmedju CAE i FCE.


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 20 2009, 03:31 PM
Post #71





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Pa NECU CPE da spremam! XD.gif necu necuuu! Trebalo je da iduce godine radim pripreme za CAE, ali sam morala da odlozim za godinu dana sve to, zbog obaveza. I mislila sam da u naredne dve godine zavrsim sa tim XD.gif koji ce mi q... CPE! dry.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 20 2009, 05:15 PM
Post #72





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Nemoj da ides u UK onda smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 20 2009, 07:50 PM
Post #73





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



A da. Vidis, to mi najiskrenije nije palo na pamet XD.gif (jos uvek se povodim za tim da CAE vazi svuda XD.gif )


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Mar 20 2009, 08:06 PM
Post #74


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



QUOTE(maxydelanoche @ Mar 20 2009, 03:31 PM)
Pa NECU CPE da spremam! XD.gif necu necuuu! Trebalo je da iduce godine radim pripreme za CAE, ali sam morala da odlozim za godinu dana sve to, zbog obaveza. I mislila sam da u naredne dve godine zavrsim sa tim XD.gif koji ce mi q... CPE! dry.gif
*



laugh.gif Spremaj, znacice ti... Mozda ne za upis na fax, ali znacice ti. Samo racunaj da ti za CPE ipak trebe vise od godinu dana...


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
^_NiN0_^
post Mar 20 2009, 10:27 PM
Post #75


Moderator
Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 29-January 06
Member No.: 4
Status: Učenik MGa



Мрзи ме да читам ове ваше смараоне blink.gif ...
Елем, данас читам у 24 сата да највећу шансу за упис на УСА колеџе имају кошаркаши :С ... Баш охрабрујуће за наше младе таленте ... мислим у областима које нису спорт.


--------------------
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambin
Yo-yo, yo-yo, yo
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambiiina
(Mala matura deca kokaina®
Velika matura deca Yo!hambina)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Mar 21 2009, 01:18 AM
Post #76



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



I ja sam video, mada realno ne možeš da postigneš mnogo ako nemaš predznanja, imam rođaka, teniser dobar bio, jedan od najboljih juniora, u srednju školu bukvalno nije išao, povredio se i nije mogao da igra profesionalno, ali je nekako izvukao stipendiju za neki klošarski fakultet u americi i posle godinu dana se vratio, jer jednostavno nije mogao da uči . . .


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Mar 25 2009, 02:34 AM
Post #77





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



Što se mene tiče...

Odbili su mi aplikaciju na Harvey Mudd College.

Počinjem da gubim nadu, volju i želju za životom. Nisam morala baš ovoliko da se maltretiram oko celog procesa da bih popila sve negativne odgovore. Više manje to što ovi fakulteti odgovore da jednostavno nisam dovoljno dobra da ih upiđem. Ali, kad pomislim na svo vreme koje sam uložila jeza me hvata, nisam morala ništa od ovoga da radim...

Milica vs Aplikacije - 0:2


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 25 2009, 03:06 AM
Post #78





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Opusti se, Milice, jeste da je greota ako je vreme bilo izgubljeno, ali i sama si negde napisala da je to dosta i lutrija, a i da su smanjili svuda broj stranaca koje primaju zbog SEK. A i ono kao naucila si dosta toga usput i informisana si dosta :0) a i budi optimista, ima jos tongue.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Mar 25 2009, 03:22 AM
Post #79





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



Offtopic: hoću ja u Petnicu, tamo je normalno da surfuješ oko pola 4 ujutru XD.gif

Ma, optimistična sam ja. U vezi upisivanja ETFa. Nije gotovo ali, razmišljam, ako MIT nema para zbog fin. krize i CalTech nema para zbog fin. krize,... dve prejake i prebogate ustanove... koji onda fakultet u Americi ima para?


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 25 2009, 09:42 AM
Post #80





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Kao da slusam sebe od pre godinu dana smile.gif Nije samo stvar u parama, posebno ne kod MIT-a koji je need-blind, ima tu mnogo, mnogo drugih faktora. Kao sto ti pise u rejection letteru, to sto nisi primljena ne znaci da nisi dovoljno dobra, nego eto, mozda nisi imala srece. Jednostavno, kad si stranac, onda si u jako, jako teskoj poziciji. Mnogo veliki procenat Amera koje prime su za nekoliko klasa slabiji od nas, ali, eto, Ameri su, mozda jos i imaju para za tuition i to je to. Nemoj da zalis za vremenom. Sada izgleda kao da si protracila godinu/godine, ali kasnije ces videti da to i nije bilo tako lose iskustvo. Dobro, za ovo ne mogu da garantujem, ali meni nije bilo lose iskustvo smile.gif U svakom slucaju, ne gubi jos nadu, treba da ti se jave i ostali fakulteti wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: