26 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kosovo, ....je srce Srbije!

Eagle1914
post Feb 16 2008, 10:20 PM
Post #1





Group: Članovi
Joined: 5-January 08
From: Znik
Member No.: 834
Status: Van MGa
Ime i prezime: Branko Milosavljevic
Škola/Razred: ЕТФ



Sutra se ocekuje proglasenje nezavisnosti juzne srpske pokraine, pa sam u skladu sa time resio da otvorim ovaj topic...

Ne znam kako drugi funkcionisu, ali Ja sam ponosan na sve sto je moje. Ponosan sam na sebe, na sve sto sam radio, na svoje drugove, na svoju porodicu, na svoj kraj, na svoje pretke,pa i na svoju zemlju....

(Kao sto kaze jedna pesma:
Na svoju veru, na svoju zemlju,
ponosan sam ja,
na jedan grad na balkanu,
i klub u njemu zivim ja.....)

Moram da priznam da mi nece biti sve jedno kada se sutra Kosovom zaviore siptarske zastave i kada ono sto je simbol srpstva postane i zvanicno, tudje....

Interesuju me misljenja drugih....!


--------------------
ЕТФ-овац, па шта?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Feb 16 2008, 10:25 PM
Post #2





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Nekako mi je neodređen topic.


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ilickapiten
post Feb 16 2008, 10:30 PM
Post #3





Group: Članovi
Joined: 12-January 08
From: Blok34
Member No.: 847
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Nebojsa
Škola/Razred: IVb



Ma ne damo im bre to iz inata biggrin.gif nema te sile da oni to uzmu....

Ja se i dalje uzdam u stihove pesme baje malog knindze koji glase:
I
Braco Srbi Braco Srbi
Sirom Zemlje ove
Svi na noge Svi na noge
Otadzbina zove

refren
Za kosovo i Metohiju
Srbin glavu dace
Kosovo je Srpsko
srpsko ostace
II
Braco Srbi Braco Srbi
Dosli teski dani
Mora sveta mora sveta
Zemlja da se brani

pa opet refren
III
Braco Srbi braco Srbi
zbijajte redove
za boj ljuti za boj ljuti
Kosovo nas zove

i opet refren

rolleyes.gif


--------------------
Vidimo se u citulji
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Feb 16 2008, 10:30 PM
Post #4





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



lol preduhitrio si me sa temom...

nije da se nesto potresam zbog proglasenja nezavisnosti, prosto krivom komunistickom politikom je doslo do toga i sada se nista ne moze promeniti...

ko got misli da ce nas rusija podrzati grdno se vara...

mislim da su nasi politicari mogli da zauzmu bolji stav i da se probaju dogovoriti da oni priznaju kosovo, a da se zastiti srpsko stanovnistvo i bastina nekakvim entitetom, no ne znam...

bice ono sto ce biti, kosovo nece priznati Srbija, Bosna, Makedonija, Grcka, Spanija, Rusija, Indonezija, Slovacka, JAR i mozda jos neka zemlja...


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eagle1914
post Feb 16 2008, 10:31 PM
Post #5





Group: Članovi
Joined: 5-January 08
From: Znik
Member No.: 834
Status: Van MGa
Ime i prezime: Branko Milosavljevic
Škola/Razred: ЕТФ



QUOTE(Iva @ Feb 16 2008, 10:25 PM)
Nekako mi je neodređen topic.
*



Aj da pojasnim. Kako drugi razmisljaju? Jel ih takve i slicne stvari uopste i doticu?
Sta bi ste vi da vas neko pita? Jel bi ste isli toliko daleko da ponesete pusku? Jel se vredi uopste i cimati? Jel ovo sto rade ponizenje za neku zemlju? .............


--------------------
ЕТФ-овац, па шта?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Feb 16 2008, 10:34 PM
Post #6





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



Aha, da odgovorim i na ova pitanja:

1)Ne, ne bi uzeo pusku, puskom se nista ne moze resiti, sve resavaju velike sile (USA, Rusija...)

2)Da to jeste ponizenje za nasu zemlju, ali na neki nacin smo sami krivi (tj. ex-komunisticki rezim)...


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Iva
post Feb 16 2008, 10:53 PM
Post #7





Group: Članovi
Joined: 30-June 06
Member No.: 71
Status: Van MGa



Ma neće doći ni do kakvog rata.. smile.gif
Noddy.. honey.. slažem se sa većinom.. al ne da mi se pisati..


--------------------
When life throws you lemons... genetically re-engineer the lemon tree to eliminate taste compatibility issues, using the profits to increase personal gain and eventually dominate the citrus market.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eagle1914
post Feb 16 2008, 11:21 PM
Post #8





Group: Članovi
Joined: 5-January 08
From: Znik
Member No.: 834
Status: Van MGa
Ime i prezime: Branko Milosavljevic
Škola/Razred: ЕТФ



Juce sam gledao film "Mars na Drinu" (po ko zna koji put) i opet se odusevio....
Nisam lud, ne mogu da kazem da bih rado isao u rat (cak ne verujem da ce biti bilo sta sto tako moze da se nazove), ali sto (i ako) se mora nije tesko....

Inace mislim da su one najavljene demonstracije, cista glupost i da ce samo zakrciti saobracaj a da nikakve vajde od toga nece biti.......


--------------------
ЕТФ-овац, па шта?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Feb 16 2008, 11:58 PM
Post #9





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Naravno da nista nece biti od demonstracija. FFS, bas zabole ciku u Briselu sto ces ti meni da otezas da odem u skolu ujutru sleep.gif

Mi to zovemo nasim Kosovom. "Nase" je manje od 100 godina. Vecina ljudi tamo nije "nasa". Nekada, u vreme Nemanjica, svakako jeste. Ali tada je Vojvodina bila Madjarska. Moje surovo misljenje jeste da mi polazemo jedva nesto veca prava na Kosovo koliko i Madjarska na Vojvodinu.

Ma da, to nam bas treba, jos jedan rat... Iskusno sleep.gif da smo pametni zastitili bismo nase crkve tamo pregovorima (k'o sto neko vec napisa), a ne podmetanjem laznih nada narodu.

Jeste mi zao, osecam Kosovo kao deo svoje otadzbine. Isto kao i Crnu Goru. Volela bih da sam zivela pre svog rodjenja XD.gif tj. u staroj Jugoslaviji. Ali ******, sve se raspada, a ovo je samo poslednji delic... Nadajmo se. Rusija nas hoce podrzati, ali ne zato sto nas voli i zato sto smo mi njihova braca ^^

Mislim da je ovo sve sto mislim o ovoj temi sleep.gif


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 12:30 AM
Post #10





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



Branko,nadam se da me se neces odreci zbog ove izjave... biggrin.gif

Jedno vreme sam bila u fazi-ako su dopustili da se crna gora odvoji,sta mene zabole za tamo neko kosovo...Ljudi koji me bar malo poznaju znaju da ne mislim tako i da je to posledica besa. sleep.gif

QUOTE(Noddy @ Feb 16 2008, 10:30 PM)
bice ono sto ce biti, kosovo nece priznati Srbija, Bosna, Makedonija, Grcka, Spanija, Rusija, Indonezija, Slovacka, JAR i mozda jos neka zemlja...
*


Makedonija je najavila da ce prihvatiti stav valjda Brisela unsure.gif

A Rusija nece prihvatiti ne zato sto nas ne znam kako vole nego iz svojih licnih interesa(po dobrom starom obicaju rolleyes.gif )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ilickapiten
post Feb 17 2008, 12:30 AM
Post #11





Group: Članovi
Joined: 12-January 08
From: Blok34
Member No.: 847
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Nebojsa
Škola/Razred: IVb



Zaboravili smo na cinjenicu koja nam totalno ide u prilog a to je : BOG JE SRBIN biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif


--------------------
Vidimo se u citulji
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
The snorks
post Feb 17 2008, 12:59 AM
Post #12





Group: Članovi
Joined: 23-June 07
Member No.: 542
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: Matf / II



QUOTE(ilickapiten @ Feb 17 2008, 12:30 AM)
Zaboravili smo na cinjenicu koja nam totalno ide u prilog a to je : BOG JE SRBIN  biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
*


Haha, mudro zboris... laugh.gif

Edit:
E mada,ako ovi proglase nezavisnost Sloba ce konacno imati izgovor da su mu iskrsli neki problemi i mozda mu neko jos i poveruje u to XD.gif lol.gif
Znam,morbidna sam,ali jace je to od mene XD.gif

This post has been edited by The snorks: Feb 17 2008, 01:02 AM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
narziss
post Feb 17 2008, 01:37 AM
Post #13





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
Member No.: 886
Status: Van MGa



QUOTE(maxydelanoche @ Feb 16 2008, 11:58 PM)
Mi to zovemo nasim Kosovom. "Nase" je manje od 100 godina. Vecina ljudi tamo nije "nasa". Nekada, u vreme Nemanjica, svakako jeste. Ali tada je Vojvodina bila Madjarska. Moje surovo misljenje jeste da mi polazemo jedva nesto veca prava na Kosovo koliko i Madjarska na Vojvodinu.
*



mislim da tvoje surovo misljenje nije zasnovano na cinjenicama smile.gif

a} ako smo se dobro razumeli, kada si rekla "kosovo je srpsko manje od sto godina" mislila si na to da je u okvirima drzave srbije od 1913. godine - no to ne govori mnogo o pravu da kosovo i metohiju zovemo srpskim
b} kada si rekla da "vecina ljudi na kosovu nije nasa" mislila si na to da je vecinsko stanovnistvo albansko - ali to ne govori na koji nacin i kada je to postalo tako
c} ali ono zasto sam rekao da misljenje ne temeljis na cinjenicama bila je opaska da je "kosovo srpsko skoro koliko je i vojvodina madjarska" sto nije tacno. naravno ja ne mogu sad da ti izvadim papire i kazem evo ovde pise to i to ovde to ovde to i to i zato mislim da nisi u pravu, niti mogu da te uputim u ovom trenutku na neke druge istorijske izvore gde bi mogla da procitas cinjenice o kojima govorim ali podaci su sledeci

1) srpsko prisustvo u vojvodini znacajno je bar od xiii veka, albansko na kosovu tek od xviii veka
2) srbi nisu cinili nasilje nad nekim autohtonim vojvodjanskim madjarima, dok albanci jesu cinili zverska nasilja nad srbima
3) mnogo srba je dalo zivote u borbi za kosovo i vojvodinu - mnogo vise nego madjara za vojvodinu ili albanaca za kosovo
4) prema medjunarodnom pravu i kosovo i vojvodina su delovi srbije

eto na primer
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Feb 17 2008, 02:07 AM
Post #14





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Moj lican stav je da cu sutra ici na PROTEST, gaziti sneg poluicepanim starkama...

Druga stvar, s astroloshke tacke gledishta, Kosovo ce biti nezavisno i ostati tako kroz niz godina (vecina stanovnishtva Albanskog porekla) ali ce se vratiti Srbima i Srbiji.

This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Feb 17 2008, 02:08 AM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Feb 17 2008, 02:18 AM
Post #15





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(narziss @ Feb 17 2008, 01:37 AM)
1) srpsko prisustvo u vojvodini znacajno je bar od xiii veka, albansko na kosovu tek od xviii veka
2) srbi nisu cinili nasilje nad nekim autohtonim vojvodjanskim madjarima, dok albanci jesu cinili zverska nasilja nad srbima
3) mnogo srba je dalo zivote u borbi za kosovo i vojvodinu - mnogo vise nego madjara za vojvodinu ili albanaca za kosovo
4) prema medjunarodnom pravu i kosovo i vojvodina su delovi srbije

eto na primer
*



Pa nisi bas u pravu. Prilicno sam siguran da u xviii veku nije bilo puno Srba u vojvodini. Zapravo, broj srpskog stanovnistva se znacajno povecao posle seoba srba u xvi i xvii veku, i naravno od osvajanja od strane Turaka. Gledaj, Beograd je prvi put bio u okviru Srbije tek za vreme Despota Stefana.
2) i 3) jeste tacno, ali kakve to ima veze. Albanska drzava je formirana tek posle balkanskih ratova, tako da ni nisu imali puno prilika da se bore za Kosovo. A i ako pogledas duboko kroz istoriju sigurno je dosta madjara izginulo za vojvodinu.

I na kraju, samo da kazem, jeste ponizenje za drzavu to sto nam otimaju teritoriju, i jeste da to tesko pada vecini ljudi, ali veliko je pitanje koliko je nama u interesu da zadrzimo Kosovo. Vecinsko stanovnistvo je albansko, uticaj nase zemlje je vec sad dosta mali tamo. Ako ostane u zemlji, nama ce cetvrtina stanovnistva biti albansko, sto nikako nije dobro...


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
narziss
post Feb 17 2008, 02:40 AM
Post #16





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
Member No.: 886
Status: Van MGa



1) posto bolji izvor trenutno nemam posluzice i wikipedia http://en.wikipedia.org/ gde pise da su prema madjarskim izvorima 1483. godine srbi cinili polovinu vojvodjanske populacije. siptari su polovinu stanovnistva kosova cinili tek nakon 1899. godine http://sr.wikipedia.org/sr-ec/

3) nije umesno licitirati zrtvama ali verujem da su srpske zrtve ipak daleko vece. s druge strane, mislim da legitimnih nacina borbe za nacionalni interes ima i van drzave - primer takve borbe su i srbi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Feb 17 2008, 02:48 AM
Post #17





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



QUOTE(narziss @ Feb 17 2008, 02:40 AM)
1) posto bolji izvor trenutno nemam posluzice i wikipedia http://en.wikipedia.org/ gde pise da su prema madjarskim izvorima 1483. godine srbi cinili polovinu vojvodjanske populacije. siptari su polovinu stanovnistva kosova cinili tek nakon 1899. godine http://sr.wikipedia.org/sr-ec/

3) nije umesno licitirati zrtvama ali verujem da su srpske zrtve ipak daleko vece. s druge strane, mislim da legitimnih nacina borbe za nacionalni interes ima i van drzave - primer takve borbe su i srbi.
*



Dobro, nek to stoji ali nesto mi se cini da godina 1483 nije bas u xviii veku, a i to je posle Turske okupacije.

Ne razumem sta hoces da kazes sa time koliko je ljudi poginulo za nesto. Ako hoces da kazes da je nepravedno prema Srbima, naravno da jeste, ali verovatno si primetio da u svetu ima dosta nepravde. Ako tako gledas, i Rusa je najvise izginulo za oslobodjenje Evrope u II sv. ratu pa nije cela Evropa Rusija.


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Hannibal Lecter
post Feb 17 2008, 02:51 AM
Post #18





Group: Članovi
Joined: 15-October 06
From: People's Democratic Republic of Konjarnik
Member No.: 154
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Ilija Ivanišević
Škola/Razred: Fizički fakultet, B smer, I godina,



nesto mi je cudan taj podatak iz 1483....
ja sam bas nalazio podatke da i u XIX veku su madjari imali vecinu...
a na wikipediji moze bre svako da napise sta oce XD.gif
pa jednom sam ja nasao da ima 5,000,000 albanaca u turskoj wacko.gif


--------------------
And as we wind on down the road
Our shadows taller than our soul
There walks a lady we all know
Who shines white light and wants to show
How everything still turns to gold
And if you listen very hard
The truth will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll


Svi me žele, a ja sam nedodirljiv!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Feb 17 2008, 03:00 AM
Post #19





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



Inace i ova tabela je malo cudna, mada u te stvari stvarno nisam upucen, ali mi nesto deluje cudno da je na kosovu bilo 69% albanaca 1931


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
narziss
post Feb 17 2008, 03:10 AM
Post #20





Group: Članovi
Joined: 10-February 08
Member No.: 886
Status: Van MGa



izgleda da se nismo razumeli - od znacajnog prisustva do apsolutne vecine nije mali put ni mala razlika. nije mala tema od kada datira i u kojem broju prisustvo srba u vojvodini i nije neka bezvezna hipoteza mada jeste unekoliko skrajnuto misljenje da su srbi ovde autohtoni no i da je sve prema onome cemu nas uci becka istorija stvari stoje ovako: siptari naseljavaju kosovo od pocetka xviii veka i uz svu podrsku turske u zlocinima nad autohtonim srbima ostvaruju etnicku vecinu krajem xix veka; srbi naseljavaju vojvodinu koja je tada u vlasti madjara od ? i krajem xv veka ostvaruju etnicku vecinu na tom prostori.

kontekst u kojem pominjem zrtve je pravo na zemlju a ne trenutna vlast nad njom. a posle drugog svetskog rata pola evrope jeste bilo "rusko" delom i zato sto su ruske zrtve bile najvece.

noddy slazem sa da wikipedija nije pouzdan istorijski izvor ali ti nisi ponudio neki bolji na uvid smile.gif a ako sumnjas da je neko podmetao informacije a ti pogledaj istoriju promena stranice na kojoj se nalaze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

26 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: