5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Evolucija I To Sve, Vaš stav?

Verujete u:
 
Total Votes: 0
Guests cannot vote 
username
post Jan 5 2008, 09:33 PM
Post #41





Group: Članovi
Joined: 29-September 07
Member No.: 684
Status: Bivši učenik MGa



ok, then rolleyes.gif

ajde da i mi evoluiramo u bubasvabe i bice super! biggrin.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 5 2008, 09:34 PM
Post #42





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Ne to nego na koju foru ima sposobnost da joj radijacija ne moze nishta? Neki meteor, po mogucstvu? (Ne pravim se pametan, samo pitam obzirom da ne znam pa me zanima, a mrzi me da trazim na net-u)


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 5 2008, 09:39 PM
Post #43





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



Pa vidis atomi apsorbuju samo fotone odredjenih energija. Ljudski molekuli apsorbuju gama fotone, a posto oni imaju velike energije, oni cepaju te molekule. Kako su molekuli kod bubasvabe drugaciji, mozda oni ne apsorbuju to zracenje.
Inace moguce je da nije zato, ali zvuci logicno

This post has been edited by Nostradamus: Jan 5 2008, 09:40 PM


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 5 2008, 09:41 PM
Post #44





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Pricaj na srpskom laugh.gif ja sam jedva cekao da pobegnem od biologije i hemije sad.gif

This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Jan 5 2008, 09:41 PM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 5 2008, 09:48 PM
Post #45





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



Neki atom moze da apsorbuje fotone samo odredjenih frekvencija. A radioaktivno zracenje (gama) su fotoni. Molekuli u ljudskom organizmu svakako apsorbuju to zracenje, a mozda molekuli u bubasvabi ne apsorbuju, pa je i imuna na radijaciju


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Jan 5 2008, 10:00 PM
Post #46





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



@cika_mlekce:

Znas da se sve oko nas sastoji od molekula, pa tako i celije u nasem telu. Molekuli su udruzeni atomi. Najmanje cestice jednog elementa. Svetlost se sastoji od cestica koje zovemo fotoni. Postoje fotoni raznih "boja" (tako mi vidimo u bojama), tacnije, svaki foton ima odredjenu energiju, odredjenu frekvenciju. Atom moze da apsorbuje foton u zavisnosti od energije. Naprimer ljudska koza ne propusta alfa i beta cestice, ali ne moze nista da ucini pred gama zracima. Itd itd... I to mi nije najbolji primer, aliii, kontas poentu...

@Nostradamus: logicno sa stanovista jednog fizicara tongue.gif sad cu da izgooglam.

@Milija (ako budes citao ovo, ostali ignorisite XD.gif ): "Vidite, sve oko nas se sastoji od atoma..." XD.gif XD.gif XD.gif "... to je isto svetlost, samo mi ne mozemo da je vidimo..." laugh.gif 'ocu opet da lazem malu decu... sad.gif

edit: znala sam to dry.gif blush.gif

This post has been edited by maxydelanoche: Jan 5 2008, 10:07 PM


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 5 2008, 10:04 PM
Post #47





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



samo jedna sitna ispravka alfa i beta cestice su jezgra helijuma i elektroni


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Jan 5 2008, 10:05 PM
Post #48





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



u jbt sleep.gif znam to. koja greska. mellow.gif editovacu... pisala sam na brzinu :$


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 5 2008, 11:37 PM
Post #49





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



I dalje ne razumem (zato shto ne zelim XD.gif) i cim neko pomene molekule meni se zivot smuchi obzirom da smatram kako je sve ustvari jedno te isto, odnosno sve je poput "sundjera" sa gomilom "prostora".
Obzirom da sve evoulira, kako to da bubashvabe ne cine to (mislim, mozda cine, ali cinjenica je da se nisu promenile ni u velichini, a ni u bilo kom drugom obliku gotovo vishe od nekoliko miliona godina). Pritom, cinjenica je da zive u svakoj kopnenoj zoni (osim antartiku i hladnijim mestima)...?
A evolucija coveka - kako to da su crnci bash crni, kinezi 'zuti" i s onakvim ochima, Indijanci (i indici) crveni i sl? mislim, kapiram da utice sredina, ali nemoguce je da je samo tako "malo" u igri...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Jan 6 2008, 12:42 AM
Post #50





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



OMG! XD.gif Stvarno nisi skapirao ono? Mislim da je na nivou za petake, sestake... tongue.gif zar ti ne studiras nesto... ne, ne secam se, nvm XD.gif

Sundjer, prostor... Ti kao da verujes da i dalje postoji eter ili tako nesto tongue.gif

Sve evoluira zato sto se prilagodjava uslovima u kojima zivi. Bubasvaba se (iz neceg drugog) razvila dovoljno da se prilagodila uslovima zivota na svakom kopnu. Zasto bi se dalje menjala ako joj je dobro tako kako je?

Razdvajanje rasa... Pa i sam si rekao - sredina. Ima i drugih faktora svakako, ali to vec bi dobro odgovorio neki biolog. Ako te zanima dosta vise o tome imas www.viva-fizika.org forum. Mada mislim da se nece pojaviti biolog koji je jednom izgubio sve zivce dokazujuci nekom levom liku kako ovaj nije upravu biggrin.gif ali svejedno dodji na VF XD.gif i postavi temu... Mislim, pre ce ti se naci neko strucan.

P.S. I ako dodjes na VF, samo ne spominji nigde astrologiju XD.gif

This post has been edited by maxydelanoche: Jan 6 2008, 12:43 AM


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
milija
post Jan 6 2008, 01:05 AM
Post #51





Group: Članovi
Joined: 6-March 06
Member No.: 38
Ime i prezime: Milija Jovicic



QUOTE(c1k4_ml3kc3 @ Jan 5 2008, 09:34 PM)
Ne to nego na koju foru ima sposobnost da joj radijacija ne moze nishta? Neki meteor, po mogucstvu? (Ne pravim se pametan, samo pitam obzirom da ne znam pa me zanima, a mrzi me da trazim na net-u)
*



Evo tacnog odgovora na ovo pitanje. Da smo na festivalu nauke crkao bih od pricanja... Celije buba svaba se dele na svakih 7 dana, sto im daje teoretsku sansu da prezive, tj. ako su pre toga prezivele udarne talase smile.gif

QUOTE(Nostradamus @ Jan 5 2008, 09:39 PM)
Pa vidis atomi apsorbuju samo fotone odredjenih energija. Ljudski molekuli apsorbuju gama fotone, a posto oni imaju velike energije, oni cepaju te molekule. Kako su molekuli kod bubasvabe drugaciji, mozda oni ne apsorbuju to zracenje.
Inace moguce je da nije zato, ali zvuci logicno
*



Gama zracenje bas i ne cepa odmah molekule, no svejedno menjaju sadrzaj tih molekula cineci ih nestabilnim.

Mnogo toga je u igri. Buba svabe nemaju potrebe da se menjaju. Razvile su dobar sistem za prezivljavanje, slicno muvama. Cak i kada su dinosaurusi izumrli muve su prezivele. Najslozeniji oblici zivota se pri nekim katastrofama najlakse unistavaju.

Darvin nije rekao da covek nastaje od majmuna, vec da covekoliki majmun i covek imaju zajednickog predaka.

Boju koze odredjuje i pigment smile.gif

@Maxy - Sto ja volim zracenje smile.gif Odmah pocinjem da osecam da gubim glas. Nema laganja, a i kada sam ja vas sve lagao laugh.gif

This post has been edited by milija: Jan 6 2008, 01:20 AM


--------------------
Izadji i bori se

Zivot je kuchka, i ja sam makro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 6 2008, 07:18 PM
Post #52





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



Odumiranje najslozenijih vrsta je zapravo dosta logicno, jer su oni najprilagodjeniji datom ekosistemu, pa samim tim i najmanje promene mogu dosta da uticu.

A sto se zracenja tice, pobudjeni atom zivi oko 10^-8 sekundi, tako da stvarno ne znam na sta si mislio pod time da ih ne cepa odmah.


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
milija
post Jan 7 2008, 02:14 PM
Post #53





Group: Članovi
Joined: 6-March 06
Member No.: 38
Ime i prezime: Milija Jovicic



Da na to sam mislio smile.gif

Posto je to dobar vremenski interval za mikrosvet smile.gif

No da to jeste najlogicnije da najslozeniji umiru biggrin.gif

Najjaci samo ostaju... nikad se ne predaju lol.gif


--------------------
Izadji i bori se

Zivot je kuchka, i ja sam makro.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Nostradamus
post Jan 7 2008, 05:19 PM
Post #54





Group: Članovi
Joined: 5-November 07
From: Bg
Member No.: 747
Status: Bivši učenik MGa



Tacno zapravo. Jbg. pola godine ne ucim fiziku, malo sam izgubio osecaj.

Dodao bih i najpametniji ostaju


--------------------
 (a,b) \sim (c,d) \Leftrightarrow (a - c) \in \mathbb{Z}  \wedge  (b - d) \in \mathbb{Z}

\mathbb{T}^2\equiv\mathbb{R}^2/\sim
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Jan 8 2008, 12:48 AM
Post #55





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



A zbog seksa smo ustali i stali na dve noge XD.gif sto je jako zanimljivo...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
alefshin
post Nov 7 2008, 10:55 PM
Post #56





Group: Članovi
Joined: 7-November 08
Member No.: 1.115
Status: Van MGa



Na forumu na kome sam Administrator mozete doci i procitati nesto vise o ovoj temi i mislim da ce vam to biti korisno:

http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=16&t=965
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=6&t=2375
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=6&t=5253
http://forum.vidovdan.org/viewtopic.php?f=6&t=4525

Inace, ja sam svestenik SPC koji je pre toga zavrsio gimnaziju matematicko-tehnicki smer. Pitanje teorije evolucije je povezano i sa pitanjem ateizma. Naime, prihvatanje ateizma implicira automatski i prihvatanje evolucionizma-treceg maltene da i nema( drugo je Stvaranje ili Inteligentni dizajn i sl.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Nov 7 2008, 11:55 PM
Post #57





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



Аха...ново земљиште за семе астрологије...Ђаст кидинг. у погледу хришћанства астрологија је гора него ли с перспективе науке, односно људског познавања исте...XD.gif
Свиају ми се теме везане за КиМ, али остатак...No, thanks.

Но, морао бих да похвалим књигу ''Невидљива борба'', до одређених граница.

This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Nov 7 2008, 11:59 PM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kuzman
post Nov 8 2008, 12:11 AM
Post #58





Group: Članovi
Joined: 19-February 07
Member No.: 450
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Kuzmanovic Marko
Škola/Razred: 07D



Dobrodosli!

Za prihvatanje teorije evolucije kao istinite je potrebno samo malo zdravog razuma i znanja. Osoba koja je prihvatila ateizam svoja saznanja o svetu stice naucnim putem. Skroz je normalno da takva osoba prihvati i teoriju evolucije. Normalno je da nas zanima ko smo i kako smo postali. Teoriju evolucije napadaju samo ljudi koji ne zele ili nisu u stanju da je razumeju. Oni koji imaju jako malo ili nimalo znanja o istoj. Neko kao Otac Joil. U skolama nas kao uce o teoriji evolucije ali retko ko je zaista shvati (to je do naseg skolstva). Zbog toga nastaju neka smesna tumacenja kojima se ona kao obara. Sva obaranja se svode na izrugivanja koja nisu zasnovana na nauci nego pogresnom shvatanju iste. Za svaki "argument" koji su kreacionisti izneli biolozi su imali odgovor.





--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
c1k4_ml3kc3
post Nov 9 2008, 06:19 PM
Post #59





Group: Članovi
Joined: 31-January 07
From: 29.Stepen Jupitera
Member No.: 419
Status: Van MGa



А што у општем смислу помињати креационизам?
Мало је глупо...али само мало...да смо настали од Адама и Стеве, но, док се не открије због чега постојимо у постојању постоји сасвим оправда и најочигледније логичан закључак да је сасвим свршисходно веровати у то да смо настали ''вишом енергијом'' коју наша свест не може да открије.

Иначе, теорију еволуције у општем смислу не повезујем с највећом глупошћу, а то је атеизам, односно људи који се називају атеистима не разматрајући даље од погледа тупавих библијских начела који се буквално тумаче.

Теорија еволуције спада у неутрално знање те се стога не може доводити у било какав контекст с атеизмом (који представља само изам) који је чиста идеологија назови ''здравог разума'', а уствари се једино односи на неприхватање бога, односно божанстава у БИЛО КАКВОМ облику (иако већина једино капира Бога као неког СуперСајонца...или сл, што је изразито глупо...иако већина имају и гаје хејт према цркви...те стога постају атеисти...).
Поента је и да је било какво окретање к идеологијама или било каквим религијама изразито глупо, било да је то Хришћанство, било да је то Атеизам. Свако ко жели да следи и има одговоре на питања служиће се јединим својством који нас уздиже од животињског света - -- логика. Логићно је да се све апсурдно те самим тим логично је да свако може да верује и у шта хоће и да га нико не може убедити у супротно. А, такође, људи који верују у Бога нису ништа МАЊЕ ИНТЕЛИГЕНТНИЈИ од људи који себе називају атеистима, а да притом не знају ни шта тај термин означава и колико је, сам по себи, апсурдан где је чак и нихилизам од већег значаја.
У сваком случају - теорија еволуције је оправдана одавно, а док не буде било каквих доказа да ''смо настали'' од ''нечег трећег'' - не можемо се ни водити као ''оставштина нечег трећег'', било да су нас спустили ванземаљци, било да смо ћосави од самог настанка и било да је нешто сасвим десето.
Између осталог, да не верујем у теорију еволуције (мислим, помало апсурдно) не бих могао да објасним ни астролгоију, и вајверса...

This post has been edited by c1k4_ml3kc3: Nov 9 2008, 06:23 PM


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Slovenatz
post Nov 9 2008, 07:58 PM
Post #60





Group: Članovi
Joined: 25-February 07
From: Šupak kosmosa
Member No.: 454
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: MG-IIId



QUOTE(Kuzman @ Nov 8 2008, 01:11 AM)
...
Zbog toga nastaju neka smesna tumacenja kojima se ona kao obara. Sva obaranja se svode na izrugivanja koja nisu zasnovana na nauci nego pogresnom shvatanju iste. Za svaki "argument" koji su kreacionisti izneli biolozi su imali odgovor.
*


Jao gledao sam skoro dokumentarac na temu izbacivanja darvina iz skolskog programa u americi. Njihovi glavni argument je da je teorija evolucije samo teorija, koje se Darvin odrekao pred smrt i priznao da je glupost.. U nekim saveznim drzavama je izbacena iz programa i umesto toga predaju da je svet stvoren od strane nego spoljasnjeg uticaja, moglo bi se reci vise sile. Ne kazu Bog zato sto ne smeju, ali kazu visa sila. Medjutim, ljudi koji se najvise zalazu za taj program kazu da su ljudi koji veruju u skoro istu stvar, da je svet stvoren od strane vanzemaljaca, ludaci. Izmedju ostalog imaju "naucna" objasnja kao dokaz da je svet star nekoliko ( ne znam tacno koliko, manje od 10 valjda ) hiljada godina. Npr decu uce da je Grand Canyon stvoren tako sto je ogromna kolicina vode prostrujala tuda za par sekundi... sto je besmisleno.

Kapiram da neko zeli da predaje veronauku u skolama, postoji predmet za to. Ali mi stvarno nisu jasni ljudi koji zele da predaju veru kao nauku.


--------------------
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: