16 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Studiranje U USA, MIT, Yale, CalTech, Princeton,... itd.

maxydelanoche
post Mar 19 2009, 12:48 AM
Post #41





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



QUOTE(Kipar @ Mar 18 2009, 10:41 PM)
nema sta tu da ti bude nejasno, cene vise sportiste nego 'pametnice' nije kao nasa zemlja kada neko osvoji zlatnu medalju u sidneju, potapshu te po ramenu, pa posle mentoli prozivaju Natasu Janic zato sto nastupa za Madjarsku. Tamo se njen uspeh ceni. Kada bi nasa drzava imala takav odnos prema sportistima..
*


Ovaaaj, ovde nisi uracunao da je npr. Cavic dobio stan, kao i onu nacionalnu penziju, sto vazi i za tenisere... Daleko od toga da ih samo potapsu po ramenu ^^ jedino sto nasi to rade samo za sportove koji su popularni. A isto tako ne verujem da ce ti pozivanju na faks u SAD doprineti ako super igras sah (da, to jeste sport biggrin.gif )...

U svakom slucaju, mislim da je malo besmisleno prodavati sad tu pricu u fazonu "ako hoces u SAD, budi sportista" vecinom "pametnicama" ovde na forumu... Mislim, ima smisla ako ti je cilj cisto da odes u SAD, super igras tamo za svoj faks (pretpostavljam da je to onda uslov stipendije), ne edukujes se narocito super (neko spomenu popustanje profesora) i sta posle faksa? Ako ti je cilj da odes, steknes edukaciju kakve ovde nema, ides na postdiplomske itd itd bavis se istrazivanjem i naukom, onda budes "pametnica" i imas gomilu vanskolskih aktivnosti i dobro uradjen SAT i gotovo...


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 19 2009, 12:50 AM
Post #42





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Opet, jos jednom bih da podvucem znacaj eseja u prijavama. Imate one lude Indijce sto imaju po 5000 aktivnosti i uz to 5 sati dnevno volontiraju ne znam gde, imaju perfect GPA, takmice se iz ne znam cega, imaju 2500 na SAT i popiju reject...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
SBS
post Mar 19 2009, 02:35 AM
Post #43



Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 25-April 08
Member No.: 1.043
Status: Van MGa



Kolko sam čuo MIT uopšte ne gleda SAT, mislim da takmičenja nisu ništa loše ako ih imaš, odnosno da mogu da donesu više dobrog, a to što se neki koji se ne takmiče izvlače da nisu bitna rolleyes.gif nisu upravu, ali ne cene se kao kod nas . . .


--------------------
зашто цитирати песму, кад једноставно можеш рећи своје мишљење: " Не волим кнедле са шљивама"!!!


Now i wanna sniff some glue!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Mar 19 2009, 10:49 AM
Post #44





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



Čula sam i ja to za MIT. Ali ono što ti niko ne kaže, ali mislim da je jako bitno, je da je SAT izvorno test inteligencije, i da je se tek modifikacijama od 1995. i nadalje to malo romenilo. Sva pitanja vazana za tekstove u Critical Readingu, tvrdim, bolje se rade ako se o njima razmišlja čisto logički. Stoga, mislim da fakultetima poput MIT-a ne ide u prilog da zanemaruju te razultate. Mada ima, liberal arts koledža, koji neće da dobiju SAT rezultate - mada, to su drugačije ustanove.

Mislim da su mi eseji bili dobri... pojma nemam. Sad više ni ne pamtim šta sam slala, šta gde navodila...

Budući brucoši čekaju 1. April, ja mislim da niko više nema raniji rok za donošenje odluke?


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 19 2009, 10:52 AM
Post #45





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Paaaa ne verujem bas da ce praviti pitanje izmedju 780 i 800 (uzgred, stranci ne moraju da polazu Reasoning, dovoljan je TOEFL), ali kapiram da tipa 550 na mati, a prijavljujes se da studiras matu nije bas dobro smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Mar 19 2009, 02:57 PM
Post #46





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



QUOTE(maxydelanoche @ Mar 19 2009, 01:48 AM)
Ovaaaj, ovde nisi uracunao da je npr. Cavic dobio stan, kao i onu nacionalnu penziju, sto vazi i za tenisere... Daleko od toga da ih samo potapsu po ramenu ^^ jedino sto nasi to rade samo za sportove koji su popularni. A isto tako ne verujem da ce ti pozivanju na faks u SAD doprineti ako super igras sah (da, to jeste sport biggrin.gif )...

U svakom slucaju, mislim da je malo besmisleno prodavati sad tu pricu u fazonu "ako hoces u SAD, budi sportista" vecinom "pametnicama" ovde na forumu... Mislim, ima smisla ako ti je cilj cisto da odes u SAD, super igras tamo za svoj faks (pretpostavljam da je to onda uslov stipendije), ne edukujes se narocito super (neko spomenu popustanje profesora) i sta posle faksa? Ako ti je cilj da odes, steknes edukaciju kakve ovde nema, ides na postdiplomske itd itd bavis se istrazivanjem i naukom, onda budes "pametnica" i imas gomilu vanskolskih aktivnosti i dobro uradjen SAT i gotovo...
*



Maxi citaj bre! LEPO PISE U SIDNEJU! u mom postu. Citaj!


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 19 2009, 04:49 PM
Post #47





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Don't get it. Ofc da sam procitala. Ne umanjujem uspeh koga-si-ono-bese-naveo u Sidneju i zaboravih i o kom sportu se radi biggrin.gif ali fazon je da nije da nasa zemlja uopste ne nagradjuje sportiste i slicno, vec to radi samo u popularnim sportovima ili vec kada se neki sportista dobro izreklamira,


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
VIP <3
post Mar 19 2009, 08:52 PM
Post #48





Group: Članovi
Joined: 7-February 07
Member No.: 425
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Tatjana Nikolic
Škola/Razred: '90 IVd



U Sidneju su zlato uzeli odbojkasi... hoces reci da odbojka nije popularan sport? XD.gif


--------------------

Opsti kriminal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 19 2009, 09:21 PM
Post #49





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Boze, sad prodjoh opet kroz temu i vidim da je sledece javljanje za 1. april. Nadjoh svoj blog entry kad sam ja bila u poziciji da cekam... Ala sam se deprimirala...

Moral of the story: ne, niko nije screwed ako dobije samo rejectove, steta sto ja tada to nisam htela da prihvatim kao i verovatno vi aplikanti sada smile.gif U slucaju najgoreg, sledece godine imate transfer, pa i one tamo, posle imate graduate studije... U svakom slucaju nije end of the world kao sto je meni delovalo one veceri kada su mi svi zaredjali rejectove. Ne znam koji je to fazon da svi javljaju prvog aprila, precrknes do onda. Inace... imate na www.timeanddate.com da napravite custom countdown, meni je bio homepage smile.gif Neki kazu da to samo povecava nervozu, ali meni je pomagalo smile.gif

Cisto da se vratimo na temu tongue.gif


edit: znam, nekom ce ovo delovati kao proser, ali jbg, doslo mi smile.gif

This post has been edited by calamity: Mar 19 2009, 09:32 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Valkyrie
post Mar 19 2009, 10:00 PM
Post #50





Group: Članovi
Joined: 31-January 06
From: Нови Београд
Member No.: 10
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Milica P. Stanković
Škola/Razred: 4c



Znam, užasno je! Mene je stravično potresalo, nisam znala za sebe i nisam znala šta bih radila, pa sam jedno nedelju dana radila Ništa. To je bilo čekanje za prvu odluku, MIT... ali stvarno, Calamity, kad sam pročitala taj tvoj unos na blogu - to je ta zbunjenost i tuga.

Ali čudi me kako sam ludela za MIT, a sad mi je onako... svejedno. Stići će odluke kad stignu, mene čeka Petnica i maturski iz Analize da se sa njima družim.

Ne znam, ako me svi odbiju, to znači da ostajem u Srbiji definitivno, ne bih se lomila opet kroz sve. Upisujem ETF ili Mašinac. Selim se u svoj stan i živim sa najboljim drugaricama. Možda dobijem čak i auto od svojih, kad već ne moraju da plate školovanje u USA. U svakom slučaju, meni ne može da bude loše, možda sam zato i mirna u vezi ovog čekanja happy.gif


--------------------
Judging by the pictures... Hell looks more interesting.

Жив човек, греши проф. Петковић
То је као кад се пробудиш ујутру, погледаш у огледало и кажеш себи: "Хеј - ти се ложиш на лешеве." проф Репац


All of my life, I have been fascinated by the big questions that face us, and have tried to find scientific answers to them. Perhaps that is why I have sold more books on physics than Madonna has on sex. - Stephen Hawking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 19 2009, 10:42 PM
Post #51





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Pa da, posle rejecta ta nervoza predje u bezvoljnost i na neki nacin ti je drago sto je gotovo, bez obzira sto se zavrsi lose. Onaj ko kasnije dobije neku dobru odluku, srecan je zbog toga, tako da je super, a ako stignu lose odluke e oooonda krece depresija i tad je najbolje prvo malo odtugovati, a onda se okupirati necim drugim smile.gif

Usput, za ovo da ostajes u Srbiji... Tako sam i ja rekla, a onda mi je kasnije sve vise i vise bilo krivo... i resila da opet pokusam, ovog puta samo na MIT. Rekli su mi da testove ne moram da polazem opet... sto je realno i najvece cimanje smile.gif Transfer je malo nategnut jer mali broj fakulteta daje financial aid, a i nesto je zadnjih par godina katastrofa s tim prijavama pa dosta fakulteta overenrolluje i to resava zatvaranjem transfera i nekim drugim metodama. No, nece valjda biti potrebe za tim smile.gif

This post has been edited by calamity: Mar 19 2009, 10:43 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 19 2009, 11:20 PM
Post #52





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



QUOTE(VIP <3 @ Mar 19 2009, 09:52 PM)
U Sidneju su zlato uzeli odbojkasi... hoces reci da odbojka nije popularan sport? XD.gif
*


Errr, to je trebalo da znam? XD.gif I kada to? (ako je bilo pre trista godina, to e druga prica) XD.gif A realno da li je toliko popularna medju mladima? Koliko njih prati tenis, a koliko njih odbojku? Al' ne bitno sad, da ne skrecemo temu. A inace, ja ne mislim da bi profesionalne sportiste i trebalo uopste nagradjivati! To je njihov posao, dobijaju platu za to, a uz uspeh i dodatke od sponzora... ne vidim razlog da pare od poreza gradjana idu njima.


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Mar 19 2009, 11:23 PM
Post #53





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



sportisti najbolje predstavljaju nashu zemlju trebalo bi da oporezuju svakog punoletnog gradjanina po 20 din za svaku osvojenu medaljui to da se da sportistima!

I odbojkaske utakmice reprezentacije su uvek pune kada se igra svetska liga. Kod nas se ove godine igra finale svetske lige. Tamo sam. I uvek je puno. Sada cemo i arenu da napunimo smile.gif


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 19 2009, 11:41 PM
Post #54





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Errr, ne. Mislim, nek im daje 20 dinara svako ko zeli, ali zasto bi im ista placao seljak koji jedva prezivljava obradjujuci njivu i zabole ga za predstavljanje zemlje koja ga ignorise po svakom pitanju. To je njihov posao, da budu sportisti i daju sve od sebe, oni su vec placeni za to.


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 19 2009, 11:42 PM
Post #55





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Pitaj average Joe-a u USA koji ne prati tenis (realno, tenis njima nije sport #1) ko je Ana Ivanovic, nece imati pojma, isto kao sto vecina nas ne moze da nabroji tri poznata bejzbol igraca. Slicno je i za odbojku i ostale sportove. Da li mozda znas (bez wikipedije) kako se zove Chileanac koji je u Pekingu osvojio srebro? Da li je to ikako promenilo na bolje ili gore tvoje misljenje o Chileu? Uzela sam tenis za primer jer je sad kod nas ultrapopularan i svi se okolo pale kako sad zbog Noleta, Ane, Zikija, Jelene i ostalih svi misle kako su Srbi zlatni i dobri i kako sada imamo pozitivnu sliku u svetu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Kipar
post Mar 19 2009, 11:45 PM
Post #56





Group: Članovi
Joined: 28-October 06
Member No.: 170
Status: Učenik MGa
Škola/Razred: Matematicka IVc bio , sada vec kolega sa FON-a



fernando gonsales.. na keca.. los ti je primer.. Vi nemate lepu razvijenu svest o sportu i o kultu reprezentacije. Ja ne mogu da opisem svoj ponos kada pobedimo nekoga, kamoli kada uzmemo medalju


--------------------
Lepa rec i gvozdena vrata otvara , ali gvozdena stangla otvara lobanju.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 20 2009, 12:14 AM
Post #57





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Super, ti idi placaj ih ako mislis da jadni nemaju dovoljno para XD.gif

ma ok, lepo je sve to, ocigledno se ne slazemo, pa da ne duzimo vise, skrecemo sa teme smile.gif

Mene zanimaju sledece stvari... Za studiranje u inostranstvu trebalo bi da se poloze ti neki testovi. Dakle, koja je su razlike (i slicnosti, u tezini, opsirnosti, prihvacenosti) izmedju testova: SAT, TOEFL, CAE.

A inace sam cula da je dosta lakse upasti na postdiplomske studije kasnije, a posto mene fala bogu mrzi da ista spremam ove godine i polazem, ostavila sam to kao neku eventualnu varijantu u buducnosti biggrin.gif ali bih zato da se polako informisem oko ovih testova, pogotovo zato sto bih verovatno za oko dve godine polagala CAE. (Valjda mu je to tacna skracenica XD.gif Cambridge advanced nesto)


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 20 2009, 12:18 AM
Post #58





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



@Kipar
A kako je ta njegova srebrna medalja i pre toga zlatna, a pre toga bronzana promenila tvoje misljenje o Chileu? I meni je merak kad pobedimo nekog, ali se vise ne zaludjujem da nam to sad popravlja imidz u svetu i da su sportisti ne znam kako zasluzni gradjani.

@Maxy
SAT je koliko ja znam cisto specijalizovan kad se prijavljujes za fax u USA i nema vise nikakvu primenu. SAT Reasoning je (meni barem) mnogo tezi od TOEFL-a. TOEFL je ipak test za strance. Vazi 2 godine kad se polaze (pricaju da ce skratiti na godinu). Meni je bio prilicno lagan (imala sam 113 od 120). CAE znaci Certificate in Advanced English smile.gif Nemam puno informacija o testu, ali kapiram da je to vise kao sertifikat kome ne produzujes validnost za razliku od TOEFL-a smile.gif Neki uni-ji u USA i to prihvataju umesto TOEFL-a/Reasoninga. Mislim da su oni jedina opcija za UK univerzitete.

This post has been edited by calamity: Mar 20 2009, 12:19 AM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
maxydelanoche
post Mar 20 2009, 12:35 AM
Post #59





Group: Članovi
Joined: 3-May 06
From: Zion
Member No.: 61
Status: Van MGa



Sou, za UK je potreban CAE, a TOEFL za USA? Ja sam cula da CAE svuda vazi :/ A cek, ako polazes SAT, polazes li i TOEFL? Ako polazes CAE za USA, polazes li SAT? (Ukratko: nista mi nije jasno biggrin.gif )


--------------------
Mi znamo sta se desava sa ljudima koji zastanu nasred puta. Bivaju pregazeni.
Nista nije nemoguce. Za nemoguce je samo potrebno malo vise vremena.

I'm doing the best I ever did, I'm doing the best that I can.

www.viva-fizika.org
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
calamity
post Mar 20 2009, 12:45 AM
Post #60





Group: Članovi
Joined: 4-April 07
From: Cambridge, MA, USA
Member No.: 491
Status: Van MGa
Škola/Razred: MIT junior, RAF alumna, Grobarska alumna



Ovo za UK je po nekom mom secanju, proveri smile.gif CAE mozda vazi negde u USA, opet i to proveri smile.gif

SAT ima dve varijante, SAT Reasoning (to je taj jezicki deo i neka trivijalna matematika) i SAT Subject testovi (tu biras koje subjecte hoces od ponudjenih). Ja znam jedino za MIT da ako si stranac i polazes TOEFL ne moras i Reasoning. Ostali pretezno kazu da treba Reasoning i preporucuju TOEFL da bi imali bolji uvid u tvoje jezicke sposobnosti.
Inace, posto se informises i za graduate studije, tu ti ne trebaju SAT Subjecti nego GRE smile.gif Opet, koji GRE i da li ti uopste treba zavisi od politike fakulteta.

Bottom line je da nemas neku standardizaciju nego svaki fakultet odlucuje kako mu odgovara. Za undergraduate postoji i ACT test koji nisam cula da je neko nekada od nashih polagao i uopste ne znam da li se nudi u Srbiji i okolini. U svakom slucaju, fina polazna tacka za USA je www.collegeboard.com. Imas finu pretragu, pise ti sta koji fakultet hoce od tebe (nije uvek tacno, proveri na sajtu fakulteta). Tu prijavljujes SAT itd itd smile.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: