Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Informatika 2006

^_NiN0_^
post Feb 12 2006, 04:49 PM
Post #1


Moderator
Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 29-January 06
Member No.: 4
Status: Učenik MGa



E pa evo jos jedno takmicenje u nizu!!!Cuo sam kako su prosli prvaci!!!(Ne bih da dajem komentare) smile.gif Nego, kakvi su bili zadaci?Jel moze neko da ih "okaci"? rolleyes.gif


--------------------
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambin
Yo-yo, yo-yo, yo
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambiiina
(Mala matura deca kokaina®
Velika matura deca Yo!hambina)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Feb 12 2006, 11:36 PM
Post #2


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



Zadaci nisu bili teski nego dosadni. Zabolela me je glava dok sam zavrsio 4. Odkucacu sutra sad me mrzi


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Feb 17 2006, 10:20 PM
Post #3


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Oce li to?


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ex-paydoman
post Feb 22 2006, 09:38 AM
Post #4


Moderator


Group: Članovi
Joined: 21-February 06
Member No.: 23
Status: Učenik MGa



kad tje zadaci?


--------------------
ode..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
pyost
post Feb 22 2006, 09:42 AM
Post #5


Deus Ex Makina
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
From: Beograd
Member No.: 2
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: RAF



Nema nista ne netu, sad cu da vrbujem loshmeeja da ih prepise..


--------------------
Baby, it's a violent world.

Registrovani korisnik Linuxa broj 460770 [Ubuntu 7.10]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Feb 23 2006, 10:31 PM
Post #6


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



Ljudi nemate pojma kako me mrzi. Ali evo sutra obecavam...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Feb 24 2006, 10:08 AM
Post #7


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



zad1. Robot

Kompanija za izradu igracaka u kojoj ste zaposleni je pocela da pravi novu vrstu robota. On ume da peva, govori, place, resava domace zadatke (daj 5 komada,odmah..) i jos dosta zanimljivih stvari. Svakako jedna od najbitnijih karakteristika robota je kretanje. Robot moze da se krece unapred ili da se obrne oko svoje ose za 90"(" => stepeni posto kucam u notepadu). Zbog bolje orijentacije u prostoru, robotu je neophodno da uvek zna svoje koordinate. Kao clanu projektnog tima koji se bavi softwareom, dobili ste zadatak da na osnovu kretanja i okretanja robota odredite njegove koordinate.

ULAZ: U prvom redu ulazne datoteke ZAD1.DAT, dati su prirodni brojevi n,x,y, tako da vazi 1 <= n, x, y <= 1000. N je broj komandi koje izvrsava robot,a x i y su pocetne koordinate robota u metrima. U drugom redu se nalazi n slova, od kojih je svako jedno od tri slova 'D', 'L', ili 'N' (velikim slovima). D oznacava okretanje za 90" u smeru kazaljke, L u smeru suprotnom od kazaljke, N kretanje u napred. Duzina jednog robotovog koraka je 1 metar. Robot je u pocetku okrenut tako da gleda u pozitivnom smeru x-ose.

IZLAZ: U prvom i jedinom redu izlazne datoteke ZAD1.RES treba ispisati 2 prirodna cela broja, X i Y, razdvojena razmakom, koji predstavljaju konacnu poziciju robota.

PRIMER:
ZAD1.DAT ZAD1.RES
6 2 2 5 4
NNNLNN


zad2. SHifra

Mali Djurica je za rodjendan dobio poklon spakovan u sefu. U svoj guzvi na zurci koju je Djurica organizovao, papir na kome je bila sifra negde se zagubio (ko ga sisa kad je burzuj i ima sef). Dragancetu, DJuricinom drugaru, koji mu je poklonio poklon u sefu, je sifra poznata, medjutim on ne zeli da kaze sifru DJurici (to je pravi drug, ko ce kome ako nece svoj svome..). Nervozni DJ urica je poceo nasumicno da pritiska dugmice na tastaturi ,koja sluzi za unosenje sifre. Dragance je pazljivo pratio sta DJ Urica pritiska, i nakon sto je DJ_Urica prekinuo sa nervoznim kucanjem po tastaturi, Dragance je hteo da mu kaze koliko je puta otkucao sifru (u toku nasumicnog pritiskanja po tastaturi). Pomozite Dragancetu da tacno izbroji koliko je puta DJ_Urica otkucao shifru.

ULAZ: U ulaznoj datoteci ZAD2.DAT u prvom redu nalazi se ceo broj A (1<=A<=100), koji predstavlja duzinu sifre, nakon toga u drugom redu se nalazi A znakova koji predstavljaju sifru. Sifra je sastavljena od malih slova engleskog alfabeta. NAkon toga, u trecem redu nalazi se ceo broj B (A<=B<=10000), to je broj znakova koje je DJ_Urica otkucao. U cetvrtom redu nalazi se B znakova koje je DJ_Urica uneo. Ovaj text se takodje sastoji samo od malih slova engleskog alfabeta.

IZLAZ: U prvom redu izlazne datoteke ZAD2.RES ispisati ceo broj, koji predstavlja koliko je puta DJ_Urica otkucao tacnu sifru

NAPOMENA: Dragance broji i sifre koje je DJ_Urica otkucao, a koje se preklapaju. Pogledati

primer 2.

PRIMER1:
ZAD2.DAT ZAD2.RES
2 3
ab
8
abbaabab

PRIMER2:
ZAD2.DAT ZAD2.RES
3 2
aca
5
acaca


A SAD PRAVI ZADACI. Prva 2 rade ucenice ne matematicke gimnazije +3. koji radimo i mi.

Znaci u nasoj kategoriji se radi 3. 4. 5.

Zad3. Kockice
Mali Djokica je dobio kockice za rodjendan. Uzeo je tablu dimenzija n puta m i na svako polje postavio nekoliko kockica(jednu na drugu). Time je napravio figuru koja ne mora da bude povezana. Njegov tata posmatra kako se mali DJ_Okica igra i zeli da zna zapreminu i povrsinu dobijenog tela.

ULAZ: U prvom redu ulazne datoteke ZAD3.DAT nalaze se 2 prirodna broja razdvojena prazninom n i m (1<= n,m <=500) i predstavljaju dimenzije table. U svakom od sledecih n redova se nalazi m brojeva. U i-tom redu j-ti broj a[i][j](0<=a[i][j]<=1000) oznacava visinu stuba (broj kozkica) na tom polju.

IZLAZ: U izlaznu datoteku ZAD3.RES ispisati zapreminu i povrsinu tela koji je mali DJ_Okica napravio.

PRIMER:
ZAD3.DAT zAD3.RES
2 3 10 36
2 2 2
1 0 3


ZAD4. Mobilni telefon
Stari mornar Djura je odavno zapao u demenciju(ko smislja ove textove?), pa se cesto gubi u parkovima, gradskom prevozu i sahovskim turnirima. Njegov unuk je odlucio da mu za 90. rodjendan kupi mobilni telefon kako bi u svakom trenutku mogao da obavesti rodbinu o svom kretanju. Post je DJ_Ura u ratu izgubio sluh, on moze da komunicira iskljucivo sms porukama. DJ_Urine stare kosti je u poslednje vreme zahvatila reuma tako da kucanje poruka za njega predstavlja veliki napor. Kako je njegov mobilni jako skup i kvalitetan, mogce je menjati raspored slova na tasterimapod uslovom da na svakom tasteru ostane isti broj slova (7,9 - 4 slova, 1 - nema nista, 0 - razmak, ostalo 3 slova). Vas zadatak je da za dati text sms poruke rasporedite slova engleskog alfabeta po tasterima do 2 do 9 tako da DJ_Ura otkuca poruku sa sto manjim brojem pritisaka.

NAPOMENA: Ako se na tasteru redom nalaze slova 'a', 'b' i 'c', da bi se otkucalo 'a' treba 1 pritisak, za 'b' dva i za 'c' tri (hvala sto ste objasnili kako se koristi telefon)

ULAZ: U prvom redu ulazne datoteke ZAD4.DAT nalazi se broj N (N<= 20000), broj reci u tekstu. U svakom od narednih N redova nalazi se po jedna rec, duzine manje od 20 slova. Reci se sastoje iskljucivo od malih slova engleskog alfabeta i smatra se da se izmedju 2 reci nalazi blanko.

IZLAZ: U prvom redu izlazne datoteke ZAD4.RES treba ispisati broj pritisaka koji je
potreban da bi se otkucala poruka (racunajuci pritiske na '0', t.j. blanko).Od drugog do devetog reda izlazne datoteke potrebno je ispisati dobijeni raspored i to, u drugom redu slova koja su rasporedjena na taster '2',u trecem na taster '3' itd.

PRIMER:
ZAD4.DAT ZAD4.RES
7 54
krenuo alc
sam erf
na nuj
kalemegdan mbp
da ohq
hranim dity
golubove gsw
kvxz


Zad5. Palacinke

Na tanjiru su poredjane palacinke, jedna na drugu. Sve palacinke su razlicite velicine, oznacene brojevima od 1 do n. Mali Djokica mora da poredja palacinke po velicine, tako da je palacinka sa brojem n na dnu,a palacinka broj 1 na vrhu. Jedino sto on moze da uradi jeste da podmetne spatulu ispod neke pacinke i prevrne sve palacinke koje su iznad spatule (obrne im redosled). Pomozi malom Djokici da sortira palacinke tako da broj prevrtanja bude manji od 2n. Za resenje sa vecim brojem prevrtanja ne dobijaju se poeni!!

ULAZ: U prvom redu ulazne datoteke ZAD5.DAT nalazi se prirodan broj n(1<=n<=5000), koji predstavlja broj palacinki. U sledecih n redova je data permutacija brojeva od 1 do n, u i-tom redu je broj a[i] (1<=a[i]<=n), koji predstavlja velicinu palacinke na i-tom messtu, brojeci odozgo.

IZLAZ: U izlaznu datoteku zAD5.RES upisati broj prevrtanja k (0<= k < 2n). U svakom od sledecih k redova treba po jedan broj - redni broj palacinke ispod koje se postavlja spatula pri odgovarajucem prevrtanju (kada se odredjuje redni broj, palacinke se broje od vrha). Ako postoji vise resenja sa manjim brojem poteza od 2n, stampati bilo koje resenje.

PRIMER:
ZAD5.DAT zAD5.RES
5 4
2 3
5 2
1 5
3 4
4

Objasnjenje: Izvrseno je 4 prevrtanja, a rezultati su prikazani ispod

2 1 5 4 1
5 5 ===> 1 3 2
1 ===> 2 2 2 3
3 3 3 1 ===> 4
4 4 4 ===> 5 5





Mrzi me da pisem resenja, ako nekom treba pomoc za neki zadatak neka vice..


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
^_NiN0_^
post Feb 25 2006, 12:08 AM
Post #8


Moderator
Group Icon

Group: Moderatori
Joined: 29-January 06
Member No.: 4
Status: Učenik MGa



Hvala Milose biggrin.gif !Bacio sam pogled na zadatke i koliko se meni cini bas su obimni, ali sta ja znam! biggrin.gif


--------------------
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambin
Yo-yo, yo-yo, yo
Yo!hambin,
Yo!hambina, Yo!hambiiina
(Mala matura deca kokaina®
Velika matura deca Yo!hambina)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Miny
post Feb 25 2006, 10:21 PM
Post #9





Group: Članovi
Joined: 30-January 06
From: Beograd
Member No.: 8
Status: Učenik MGa
Ime i prezime: Mina Spasic
Škola/Razred: MG/IVd



I dobro, kako se sad ovo radi???


--------------------
Lepa na tatu, pametna na mamu[COLOR=blue]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
ex-paydoman
post Feb 26 2006, 06:22 PM
Post #10


Moderator


Group: Članovi
Joined: 21-February 06
Member No.: 23
Status: Učenik MGa



QUOTE(aNiM @ Feb 25 2006, 10:21 PM)
I dobro, kako se sad ovo radi???
*



ko kazze da owo mozze da se uradi biggrin.gif

zadaci su bash obilni, ja bih dobio upalu mi****ja prstiju tongue.gif


--------------------
ode..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
LoshMeeBre
post Mar 4 2006, 07:03 PM
Post #11


Neko mudo


Group: Članovi
Joined: 28-January 06
From: MunZe
Member No.: 3
Status: Bivši učenik MGa
Ime i prezime: Milos Vucenovic
Škola/Razred: Student ETFa



Ja sam se toliko osusio da sam izasao sat vremena ranije i otisao kuci da spavam...


--------------------
user posted image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Eli0t
post Mar 5 2006, 10:11 PM
Post #12


Voodoo People
Group Icon

Group: Administratori
Joined: 25-January 06
Member No.: 1
Status: Bivši učenik MGa



Pametno wink.gif
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
Grashak
post Mar 18 2006, 12:23 AM
Post #13





Group: Članovi
Joined: 16-March 06
From: drugi sprat, 4 vrata desno!111
Member No.: 42
Status: Bivši učenik MGa
Škola/Razred: IVc i dalje kooonza BWEEEEEEE



ja idalje ne znam koja mi je greska u 3.. huh.gif unsure.gif grrrrr.. al dobro. jel miloshe kako si ti resio 5?


QUOTE(paydoman)
zadaci su bash obilni, ja bih dobio upalu mi****ja prstiju


ovo nije zabrinjavajuce... na drugu stranu....

QUOTE(paydoman)
zadaci su bash obilni, ja bih dobio upalu mi****ja


...ovo jeste...


--------------------
You spin me right round baby, Right round! Weeeee!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members: